МВФ попередив про зростаючі ризики нового краху світової економіки

Поділитися
МВФ попередив про зростаючі ризики нового краху світової економіки © beregovo.uz.ua
Новий економічний спад може стати реальністю, якщо держави не вживатимуть заходи для стимулювання попиту, вважають в МВФ.

Міжнародний валютний фонд попереджає про зростаючі "ризики економічного краху" у світі, вважаючи за необхідне вжити негайних заходів для стимулювання попиту, пише газета Financial Times.

Перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон, виступаючи на сесії Національної асоціації економіки бізнесу (National Association for Business Economics, NABE), заявив, що глобальна економіка перебуває в "справді скрутному становищі".

Світовим політикам необхідно прийняти термінові заходи у відповідь на уповільнення економічного зростання і нові загрози, створювані коливаннями сировинних і фінансових ринків, зазначив він. "Зараз час рішуче підтримати економічну активність і забезпечити більш стійке становище світової економіки", - заявив Ліптон.

Різке скорочення глобальних потоків капіталу та торгівлі за останній рік є одними з факторів, що призводять МВФ в замішання.

Побоювання фонду знайшли підтвердження в статданих з КНР, опублікованих у вівторок. Згідно з даними Головного митного управління країни, обсяг китайського експорту в доларовому вираженні в лютому 2016 року впав на 25,4% після січневого зниження на 11,2%, продемонструвавши найбільш значне падіння з початку 2009 року.

Скорочення імпорту продовжилося 16-й місяць поспіль, сповільнившись у лютому до 13,8% до 18,8% у січні.

За словами Ліптона, світова економіка підійшла до тієї точки, коли новий спад може стати реальністю, якщо держави не приймуть заходи для стимулювання попиту.

Читайте також: Україна потребує контролю Заходу як єдиного механізму виходу з кризи - експерт

Особливі побоювання викликає відчуття, що "влади багатьох країн майже вичерпали можливості для прийняття необхідних заходів або втратили рішучість, необхідну для їх впровадження", - зазначив він.

МВФ раніше заявляв про те, що бачить сигнали подальшого ослаблення глобального економічного підйому і в квітні може знизити прогноз зростання світового ВВП на 2016 рік, що становить в даний час 3,4%.

Раніше The Economist писав, що ринки, що розвиваються, намагаються впоратися з тягарем надмірних боргів і сповільненням зростання в той час, як інфляція зростає і обвалює їхні валюти. Друга економіка світу – КНР - стала головною причиною тривог, які поки не вдалося розвіяти. Китайське зростання скоротилося, а біржі бояться подальшого обвалу через проблеми у інших країн, що розвиваються.

Навіть якщо промислова активність збережеться на нинішньому рівні, страхи залишаться через борговий тягар. Криза єврозони відійшла на другий план, але це не означає, що вона вирішена. Європейські проблеми просто переросли в хронічні.

Тож сподіватися можна лише на економіку США, яка, здається лишається сильною. Ринок нерухомості демонструє мало ознак ослаблення, кількість робочих місць зростає. Але попри все це, помітні сигнали, які свідчать про насування рецесії. Зростання економіки США сповільнилося в четвертому кварталі 2015 року. Заробітки корпорацій зменшуються. Індекси бірж вище норми. Але умови кредитування великих компаній, згідно з даними Федерального резерву, посилилися. І якщо придивитися до виробничого індексу, то він скоротився у січні.

Також The Economist писав, що світ може охопити фінансова криза, але не така, як у 2008 році. Глобальне зростання мляве, але щось рецесія не почнеться без якогось суттєвого поштовху. І геополітика може зіграти цю роль. Іран вступив у дипломатичний конфлікт з Саудівською Аравією. Нещодавно Тегеран звинуватив Ер-Ріяд у бомбардуванні його посольства в Ємені. Якщо напруга продовжить зростати і переросте у реальну війну, на світову економіку це вплине катастрофічно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі