Міжнародний валютний фонд має намір змінити прогнози для світової економіки на поточний та 2021 роки в бік покращення. Позитивними факторами є нові заходи бюджетного стимулювання в США, а також просувається вакцинацію від COVID-19. Про це заявила у вівторок директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Нагадаємо, що згідно з січневим прогнозом МВФ, світовий ВВП збільшиться на 5,5% в 2021 році після падіння на 3,5% в 2020 році в зв'язку з пандемією коронавируса.
За її словами, нові прогнози з'являться наступного тижня, коли МВФ опублікує черговий огляд світової економіки (World Economic Outlook, WEO).
Георгієва зазначила, що незважаючи на поліпшення перспектив глобальної економіки, збільшується розрив між багатими країнами, які швидко вакцинують населення від COVID-19, і бідними країнами, у яких немає ресурсів на ці цілі.
"Ці країни і без того були обмежені в можливостях для боротьби з кризою", - сказала вона, додавши, що багато хто з них значною мірою залежать від таких сфер, як туризм, серйозно постраждалих в результаті пандемії коронавируса.
Раніше в МВФ заявили, що економіка у всіх країнах світу відновлюється швидше, ніж прогнозувалося раніше. Однак відновлення економіки йде нерівномірно в різних країнах. ВВП в більшості країн залишається істотно нижче докризових показників. Відповідно, в січні МВФ прогнозував глобальне зростання економіки. У 2021 році на рівні 5,5%, але з'являються перспективи швидкого відновлення - завдяки додатковим фінансовим стимулам, особливо в США, і перспективам більш масштабної вакцинації.