Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зниження реального ВВП в Україні на 5%, тимчасове зростання інфляції і значне збільшення державного боргу в 2014 році. Втім, у середньостроковій перспективі (до 2016 року) українська економіка поступово буде зростати. Про це йдеться в документі, оприлюдненому Фондом після засідання виконавчої ради МВФ.
"У нинішній складній ситуації реальний ВВП, як очікується, скоротиться на 5% в 2014 році на тлі слабкого інвестора і низької довіри споживача. Інфляція, за прогнозами, буде мати тимчасовий стрибок у відповідь на зниження обмінного курсу, а також підвищення тарифів на газ і опалення, досягнувши 16% до кінця 2014 року", - наголошується в документі.
Одночасно дефіцит поточного рахунку "повинен впасти приблизно до 4,5% ВВП", а валові міжнародні резерви "за рахунок поповнень міжнародної допомоги" стабілізуються на рівні близько 2,5 місяців покриття імпорту.
"Девальвація валюти і державні запозичення (щоб допомогти фінансувати все ще глибокий дефіцит державного бюджету), як очікується, збільшать державний борг до 57% від ВВП і зовнішній борг до рівня трохи нижче 100% від ВВП", - прогнозують у Фонді.
У той же час відзначається, що "економічні перспективи України покращаться в середньостроковій перспективі". Реальне зростання ВВП, як очікується, відновиться до 2% в 2015 році, піднявшись до 4-4,5 % у середньостроковій перспективі.
Рівень безробіття, за прогнозами МВФ, буде поступово знижуватися з 8,5 % в 2014 році до 7,5 % у 2016 році.
Спираючись на відновлення конкурентоспроможності, експорт, за прогнозами, зросте більш ніж на 6% на рік протягом 2015-2016 років. До кінця 2016 року інфляція впаде до приблизно 6% і НБУ зможе збільшити свої міжнародні резерви для покриття майже 4 місяців імпорту.
Нагадаємо, в ніч на четвер рада МВФ затвердила програму stand-by для України на $ 17,01 млрд. на два роки з негайним наданням 3,19 млрд. !zn
Читайте також:
МВФ схвалив виділення Україні кредиту в $ 17 млрд
Через кризу в Україні МВФ знизив прогноз зростання ВВП на 2014 рік для 22 європейських країн