МВФ не проти обмежень для іноземців на ринку землі

Поділитися
МВФ не проти обмежень для іноземців на ринку землі
У міжнародних партнерів немає вимог і побажань до ринку землі України.

У міжнародних партнерів України, зокрема у Міжнародного валютного фонду, немає конкретних вимог щодо моделі впровадження ринку землі. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на прес-конференції.

"Справді, ми обговорювали у Вашингтоні під час зустрічі (з МВФ, ЄБРР і СБ - ред.) питання ринку землі. Ми не можемо розкривати всіх деталей, але там немає конкретних вимог чи побажань - це наша внутрішня справа, якою ринок землі ми зробимо", - сказав Милованов.

За його словами, єдина вимога цих інституцій - детінізація ринку землі в Україні. Тому відстрочка можливості купувати землю іноземцям, яку пропонують в оновленому законопроекті, не повинна вплинути на хід майбутніх переговорів з МВФ про нову програму.

"Я думаю, це обмеження не створить нам ніяких проблем з точки зору міжнародних партнерів і МВФ", - сказав міністр.

Як повідомлялося, 26 вересня місія МВФ після двотижневого перебування в Києві залишила Україну, не підписавши угоди з урядом про нову програму співпраці. Консультації керівництва Мінфіну і Нацбанку з представниками Фонду продовжилися на Щорічних зустрічах МВФ і Світового банку, що стартували у Вашингтоні 14 жовтня.

Українська сторона розраховує на узгодження нової трирічної програми на 5-6 млрд доларів. Однак переговори ускладнюються через невизначеність із державним "Приватбанком". Його колишні власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов оскаржують в судах законність націоналізації банку, і українські суди вже прийняли ряд рішень на користь позивачів.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".

Докладніше читайте в статті Юлії Самаевой "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі