МВФ не наполягає на урізанні витрат на бюджетників

Поділитися
Про припинення консультацій з МВФ через зупинку євроінтеграції мова не йде, запевнили кілька джерел, близьких до переговорів із фондом, хоча різкі заяви українських чиновників з цим пов'язані безпосередньо. Досі українська влада сподівалася, що підтримка ЄС дозволить уникнути виконання найбільш болючих умов МВФ.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не наполягає на обов'язковому урізанні витрат на бюджетників. Про це заявило джерело, що бере участь у переговорах з Фондом, пише "Комерсант-Україна".

"Чітка вимога - лише щодо заморожування їхнього подальшого зростання. Вважається, що їхні доходи і без того достатньо зросли за останні роки. У МВФ вважають, що необхідної економії буде досягнуто за рахунок лібералізації курсу гривні як наслідку її девальвації, яка дозволить збільшити доходи бюджету", - зазначив він.

- МВФ рекомендує Україні скоротити персонал і зарплатню в бюджетному секторі

На вчорашньому засіданні Кабінету міністрів прем'єр Микола Азаров заявив, що умови продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом для України неприйнятні. При цьому він зачитав уривок з останнього листа МВФ українській владі.

"Ми не розраховуємо на кошти МВФ, оскільки їхня ключова вимога - це підвищення тарифів на комунальні послуги на 40%. Позиція президента полягає в тому, що ми не можемо перекладати на плечі наших людей умови кабального контракту, підписаного попереднім урядом. Тому підвищення тарифів не буде", - пояснив позицію Кабміну віце-прем'єр Юрій Бойко.

Всі зазначені умови вже давно обговорюються з МВФ. Слід зазначити, що у фонді також заявляли про необхідність скорочення видатків на бюджетний сектор: за рахунок скорочення числа бюджетників або ж за рахунок зниження їхніх зарплат. Серед інших вимог МВФ - посилення гнучкості обмінного курсу і незалежний аудит банків за аналогією зі стрес-тестом, проведеним в 2009 р.

Голова представництва МВФ в Україні Жером Ваше вчора заявив, що чергове відтермінування виконання рекомендацій фонду загрожує Україні ризиками. "Існує необхідність повномасштабної політики реформування", - пояснив він.

За оцінками експертів, різкі заяви українських чиновників безпосередньо пов'язані з припиненням євроінтеграції. Досі українська влада сподівалася, що підтримка ЄС дозволить уникнути виконання найбільш болючих умов МВФ.

"ЄС сам вклав у голови українських чиновників цей міф. Однак відмова від євроінтеграції має зробити владу більш поступливою - враховуючи плачевний стан української економіки, відмовитися від співпраці з фондом ми не можемо", - вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Про припинення консультацій з МВФ не йдеться, запевнили кілька джерел, близьких до переговорів з фондом: "Сьогоднішні заяви не вплинуть на реальний хід переговорів". !zn

Читайте також:

Азаров отримав лист від МВФ і має намір обговорити на Кабміні підняття тарифів і заморожування зарплат

Без МВФ уряду не варто розраховувати на значні обсяги зовнішніх позик

Янукович "за жодних обставин" не сприйме вимогу МВФ підвищити тарифи на газ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі