МВФ не дав згоди на звільнення Рожкової, тому Данилишина «зіллють» відразу після її відходу з НБУ - НВ

Поділитися
МВФ не дав згоди на звільнення Рожкової, тому Данилишина «зіллють» відразу після її відходу з НБУ - НВ
Рожкову швидше за все звільнять вже 16 жовтня

Міжнародний валютний фонд не дав згоди на звільнення Катерини Рожкової, тому главу Ради НБУ Богдана Данилишина «зіллють» відразу після її відставки.

Про це пише «Новое время» з посиланням на свої джерела.

Як зазначається, західні кредитори поставили умову Україні, що для незалежності Національного банку України не можна знімати решти членів правління Катерину Рожкову і Дмитра Сологуба.

У разі звільнення з посади першого заступника глави НБУ Рожкової, з НБУ також звільнять голову Ради НБУ Богдана Данилишина, представивши його ініціатором і винним в цьому рішенні.

«В ході проведення за останні кілька днів широкомасштабних переговорів з МВФ про незалежність НБУ, напередодні винесення питання про звільнення Рожкової, учасники переговорів зрозуміли, що Данилишин може стати розмінною монетою з МВФ після ухвалення Радою НБУ такого рішення. Після ухвалення цього рішення Данилишина можуть зробити винуватим», - повідомило НВ обізнане джерело, близьке до відповідного переговорного процесу.

Також разом з Данилишиним, МВФ вважає за необхідне вивести з Ради НБУ, недавно відзначився Віталія Шапрана, який жорстко прокоментував винесення Сологубу і Рожкової дога.

Як уточнило джерело НВ Бізнес, 16 жовтня на порядку Ради НБУ буде винесено питання про звільнення Катерини Рожкової.

«100% збираються ставити на голосування», - уточнив він.

Нагадаємо, що сама Рожкова вважає   винесення їй недовіри через спілкування зі ЗМІ тривожним сигналом для незалежності центробанку.

Вона також зазначила, що рішення про винесення догани і висловлення недовіри приймалося "за зачиненими дверима, без пояснення причин і заслуховування сторін".

1 червня   голова правління НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Таке рішення він пояснив систематичним політичним тиском, яке не давало йому ефективно виконувати посадові обов'язки. Незадовго до написання заяви   Смолій повідомляв про плани керувати Нацбанком до 2025 року   - терміну закінчення підписаного у 2018-му семирічного контракту.

2 липня Володимир Зеленський вніс з Ради подання, і на наступний день парламент 268 голосами «за» звільнила главу НБУ.

Заява Якова Смолія про відставку стало наслідком тривалого тиску з боку Офісу президента. Каменем спотикання стали питання емісії та повернення грошей Ігорю Коломойському і братам Суркісам. Детальніше про обставини і прогнозованих наслідки відставки глави НБУ читайте в статті Юлії Самаєвої   «Між Банковою і Нацбанком»   в ZN.UA.

Також за останні два місяці Рада НБУ звільнив трьох заступників голови НБУ, призначивши на їх місця нових людей. Зі старої команди Смолія в Правлінні НБУ залишилися працювати якраз тільки Рожкова і Сологуб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі