З 12 листопада розпочнеться візит до Києва місії Міжнародного валютного фонду в рамках другого перегляду програми фінансування України, повідомили в МВФ у середу, 11 листопада. Також повідомляється, що у місії буде новий керівник - Рон ван Руден, який замінить Ніколая Георгієва.
"У продовження попередніх технічних обговорень, що тривали в період з 22 вересня по 2 жовтня, місія буде проводити подальші дискусії на політичному рівні з владою України в контексті програми економічних реформ, що реалізується за підтримки МВФ", - наводяться в повідомленні слова голови представництва фонду в Україні Жерома Ваше.
Керівником місії МВФ з 4 червня 2013 року до останнього часу був Ніколай Георгієв, який змінив на цій посаді Крістофера Джарвіса.
Примітно, що практично одночасно з прибуттям спеціалістів фонду, Київ також відвідає глава Мінфіну США Джейкоб Лью - його візит призначений на 13-14 листопада, повідомили раніше у Вашингтоні.
До останнього часу точна дата візиту місії МВФ залишалася невідомою, більш того, сам візит був під питанням зриву, так як був прив'язаний до виконання офіційним Києвом низки попередніх умов. Одні з ключових - підготовка остаточного проекту держбюджету-2016 та визначення збалансованого варіанту податкової реформи.
Візит МВФ і міністра фінансів США сьогодні вдень анонсував прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, повідомивши, що Кабінет міністрів проведе серію переговорів з гостями з Вашингтона про умови подальшого фінансування.
За його словами, в даний час Мінфін разом з профільними міністрами і бізнесом працюють над тим, щоб податкова реформа дійсно дала поштовх для української економіки і можливість збалансувати держбюджет України.
Яценюк додав, що разом з вказаним пакетом держбюджету та податкової реформи повинно бути також прийняте додаткове законодавство в сфері соціальної та гуманітарної сфери, для чого з наступного тижня почнуться консультації з парламентськими фракціями.
Місія МВФ в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України працювала в Києві з 22 вересня по 2 жовтня. Її діяльність була сфокусована на виконання Україною програми та необхідних заходів для того, щоб досягти поставлених нею цілей. Іншими питаннями, які розглядалися, були: виконання держбюджету на 2015 рік, податкова політика і план витрат на 2016 рік, виконання владою структурних перетворень і боротьба з корупцією.
За підсумками роботи, місія вирішила продовжити дискусії з Україною в рамках другого перегляду програми. "Владі все ще необхідно деякий час для виконання всіх рекомендацій на 2016 рік, в найближчі тижні переговори продовжаться"
Розширена програма співпраці України і МВФ (EFF), оприлюднена в березні 2015 року, передбачала скорочення дефіциту держбюджету в 2015 році до 4,2 ВВП з 4,6% ВВП в 2014 році з подальшим його зниженням до 3,7% ВВП в 2016 році, 3,1% ВВП в 2017-му, 2,6% ВВП до 2018 рр ..
Україна і МВФ підписали оновлений меморандум 22 липня. Після цього Україна одержала другий транш від МВФ на суму $ 1,7 млрд.