МВФ наполягає на скасуванні податкових пільг для українського АПК

Поділитися
МВФ наполягає на скасуванні податкових пільг для українського АПК Пільги аграріям потрібно відмінити
Різні податкові пільги для аграріїв обходяться бюджету в 30 млрд грн, половина з них пов'язана з ПДВ. Найбільшу вигоду при цьому отримують саме найбільші виробники.

Україна повинна виконувати взяті на себе зобов'язання, закріплені в меморандумі з МВФ, щодо переведення аграріїв на загальну систему оподаткування з 1 січня 2016 року, заявив представник МВФ в Україні Жером Ваше.

"У нас є поточний проект меморандуму, який є основою для другого траншу. Це ті зобов'язання, які взяв на себе уряд. Одне з цих зобов'язань стосується системи ПДВ у сільському господарстві", - сказав Ваше в ході комітетських слухань.

"Це зобов'язання передбачає, що до вересня до парламенту буде подано проект змін в Податковий кодекс, який передбачає переведення сектора сільського господарства на загальний режим оподаткування з 1 січня 2016 року", - нагадав він.

За його словами, дана вимога не є новим, воно було передбачено в попередніх варіантах меморандуму, які слугували підставою для затвердження кредитної програми МВФ. При цьому представник фонду підкреслив, що різні податкові пільги для аграріїв обходяться бюджету в 30 млрд грн.

"Додаткові пільги, передбачені сектору, досягають 30 млрд грн, половина яких пов'язана з ПДВ", - сказав Ваше, додавши, що найбільшу вигоду від цих пільг отримують найбільші виробники.

Він також пояснив, що впроваджувати такі заходи потрібно у зв'язку зі складною ситуацією в українській економіці та необхідністю наповнювати державний бюджет. Представник МВФ навів цифри, згідно з якими сільське господарство, складаючи 10% українського ВВП, генерує всього 1% податкових надходжень.

У той же час Ваше запевнив, що скасування податкових пільг для аграріїв не призведе до втрати їхньої конкурентоспроможності на світовому ринку. "Є країни, в яких сільське господарство не субсидується взагалі або субсидується незначно. Наприклад, Чилі, Нова Зеландія, є достатньо країн, де субсидії менші", - сказав Ваше.

У свою чергу, заступник міністра фінансів України Олена Макеєва, також присутня на комітетських слуханнях, також наполягала на необхідності виконувати зобов'язання щодо співпраці з МВФ щодо скасування пільг для аграріїв. Разом із скасуванням пільгового оподаткування міністерство вважає за необхідне запровадити адресні цільові дотації для сільгоспвиробників.

"Ми погоджуємося, що необхідно забезпечувати адресну цільову підтримку сільськогосподарських виробників. З метою надання такої підтримки доцільно закріпити на законодавчому рівні систему цільових дотацій", - сказала Макєєва.

Як писало DT.UA, програма України з МВФ передбачає окремий "структурний маяк" - тобто обов'язкове до виконання вимога. Це - питання зі сплатою податку на додану вартість в аграрному секторі. Згідно з цим "маяка", Україна зобов'язується максимально наблизити режим сплати ПДВ аграріями до загального режиму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі