Міжнародний валютний фонд (МВФ) може не затвердити програму фінансової допомоги Києву в розмірі $ 17,5 млрд.
Джерела, знайомі з ситуацією, повідомили агентству Bloomberg, що подібний сценарій можливий в разі ескалації конфлікту в Донбасі.
За словами одного із співрозмовників, узгодження пакета може значно завагатися в тому випадку, якщо бойовикам вдасться завоювати нові території. Він привів у приклад Маріуполь, який є "стратегічним портовим містом".
Інше джерело пояснило агентству, що МВФ може поміняти свою позицію в тому випадку, якщо Київ вступить у відкриту конфронтацію з Москвою. При цьому співрозмовник Bloomberg, що в цілому держави-члени фонду мають намір продовжити надавати допомогу Україні.
Розгляд радою директорів МВФ питання про надання нового пакету допомоги Україні призначено на 11 березня, йдеться в прес-релізі фонду, що надійшов в агентство. На думку Bloomberg, в повідомленні не міститься ніяких ознак того, що фінансова організація розглядає можливість відмовитися від програми. 12 лютого глава МВФ Крістін Лагард повідомила про попереднє погодження розрахованої на 4 роки програми кредитування України. Допомога Києву може бути розширена до млрд. Передбачається, що ,5 млрд з цієї суми виділить МВФ.
Повідомлялося, що МВФ та Україна уклали угоду про виділення Україні $ 17,5 млрд терміном на 4 роки, повідомила голова фонду Крістін Лагард. Нова програма передбачає "більш вигідні умови фінансування" і спирається на реалізацію ряду важливих економічних реформ.
За її словами, в цілому пакет допомоги Україні становить близько $ 40 млрд.