Аналітики Bank of America (BofA) Global Research прогнозують, що перегляд програми Міжнародного валютного фонду може бути відкладений на липень-вересень або жовтень-грудень 2021 року.
Як відзначили в BofA Global Research, завдяки низьким потребам у фінансуванні бюджету на початку року Україна може зосередитися на внутрішньому політичному порядку денному, в той же час будь-який прогрес у перегляді програми може затриматися до третього або навіть четвертого кварталу 2021 року. Однак Україні все-таки буде потрібно зробити прорив у вирішенні хоча б одного з решти питань, щоб розблокувати подальший прогрес в програмі, йдеться в аналітичній записці.
Прогрес в реалізації "маяків" МВФ може бути досягнутий під час весняної сесії Верховної Ради, що дозволить домогтися прориву в переговорах до середини літа, йдеться в матеріалах BofA.
"Отже, ми, як і раніше, очікуємо, що Україна отримає як мінімум ще один транш з поточної програми цього року", - відзначає BofA.
При цьому BofA зберігає прогноз зростання реального ВВП на 4,5% в поточному році, хоча звертає увагу на волатильність деяких даних, на яких будується прогноз. З одного боку, потенційна стабілізація економічної ситуації дозволяє допускати можливість сильного зростання реального ВВП - до 5,5% ВВП і вище вже в поточному році. З іншого боку, зростання може досягти лише 3,5% ВВП з урахуванням стримуючі фактори, такі як сильніше відновлення показників імпорту, пояснюють аналітики.
Колишній глава МВФ постане перед судом в Іспанії за звинуваченням в корупції і відмиванні грошей
За оцінками BofA, номінальний ВВП в 2021 році в Україні складе $167 млрд, або 4,508 трлн грн. Середньорічна інфляція прогнозується на рівні 6,7% в 2021-м і 4,7% у 2022-му.
Говорячи про курс української валюти, BofA знову відзначає недооціненість гривні. Як очікують аналітики, до кінця 2021 і в середньому за рік курс гривні складе 27 грн/$, а в наступному році - 27,5 грн/$.
Раніше повідомлялося про те, що Україна розраховує отримати новий транш МВФ після ухвалення Радою деяких законопроектів.