До виборів президента у 2019 році Міжнародний валютний фонд (МВФ) або Європейський союз не дадуть Україні кредити, заявив шведсько-американський економіст Андерс Аслунд.
В інтерв'ю "Економічній правді" він сказав про те, що Адміністрація президента не зацікавлена у подальшій співпраці з МВФ.
"Курс гривні залежить від співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Очевидно, що Адміністрація президента не зацікавлена у подальшій співпраці з МВФ. І я б не очікував, що до виборів президента, які відбудуться у 2019 році, МВФ або Європейський союз дадуть Україні кредити", - заявив економіст.
За словами Аслунда, він не думає, що Порошенко чекає грошей від МВФ.
Він також зазначив, що зараз обсяг міжнародних резервів України становить 18 млрд доларів, але цих резервів недостатньо через малий обсяг імпорту.
"Українська влада дбає про власне збагачення, а не про добробут населення. Майбутнє гривні залежить від довіри до влади. Якщо до керівництва країни немає довіри, то, швидше за все, справи йтимуть не дуже добре. Важко сказати, наскільки погано, але катастрофи не буде", - підсумував він.
Раніше президент Петро Порошенко висловив сподівання, що Україна зможе отримати черговий транш уже в квітні. Він вважає, що країна на 80% виконала вимоги МВФ. Також, за його словами, уряд готовий врегулювати на вимогу Фонду ціни на газ для побутових потреб.
24 січня у Давосі Порошенко зустрівся з головою МВФ Крістін Лагард та запевнив її, що Україна готова продовжувати конструктивну співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
Своєю чергою, керівник Фонду висловила надію, що Україна продовжуватиме виконувати умови програми співпраці, а Нацбанк України отримає незалежне та професійне керівництво.
Програма EFF працює в Україні з 2015 року і передбачає фінансову допомогу Україні протягом чотирьох років у розмірі 17,5 млрд доларів. Країна, своєю чергою, повинна провести ряд серйозних реформ, зокрема, створити антикорупційний суд.
Детальніше про переспективи співробітництва України з МВФ читайте в інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка "Багато хто хоче позбутися МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію на догоду своїм особистим інтересам" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".