МВФ готовий обговорювати з владою України зміни до пенсійної реформи

Поділитися
МВФ готовий обговорювати з владою України зміни до пенсійної реформи У МВФ нагадали, що без пенсійної реформи не буде грошей © Flickr/International Monetary Fund
Світовий банк і МВФ висловили невдоволення законопроектом Кабміну, але готові його обговорювати.

МВФ готовий обговорювати з владою України зміни в законопроект №6614 в рамках визначених Фондом і Світовим банком цілей пенсійної реформи, повідомив офіційний представник МВФ Вільям Мюррей.

"Ми закликаємо владу і парламент забезпечити, щоб законопроект про підвищення пенсій досяг цілей реформи, які були розроблені МВФ і СБ. Ми готові до подальшої співпраці з владою щодо будь-яких можливих змін, які можуть знадобитися до цього проекту закону", - сказав він під час традиційного брифінгу у Вашингтоні.

Мюррей також нагадав, що реалізація пенсійної реформи залишається вирішальною умовою для четвертого перегляду програми співпраці з Україною.

Як повідомлялося, СБ і МВФ у спільному листі до уряду України висловили побоювання внесеними до законопроекту про пенсійну реформу (№6614) змінами під час його підготовки до другого читання. Мова, зокрема, йде про виплату тимчасової допомоги непрацюючій особам, які досягли 60-річного віку, без необхідного для отримання пенсії страхового стажу; індексацію пенсій у 2018-2020 роках, а потім автоматично згідно з формулою.

МВФ і СБ вважають, що в 2018 році індексацію пенсій проводити не варто, а з 2019 року індексацію варто проводити згідно з чіткою формулою. Також вони виступають проти введення накопичувальної пенсійної системи з 2019 року і розширення переліку видів діяльності, яку можна буде враховувати у пенсійний стаж (навчання у вузі, підприємництво спрощенців, декретні відпустки).

Як писало DT.UA, основою пенсійної реформи уряду Володимира Гройсмана стало введення прогресивного страхового стажу. Якщо при досягненні 60-річного віку людина не має 25 років офіційного стажу, пенсію йому доведеться чекати мінімум три роки - до 63. Якщо ж немає і 15 років стажу, то чекати доведеться цілих п'ять років - до 65. При цьому планку мінімального страхового стажу з 2018-го до 2028 р. щороку підніматимуть до 35 років. Не маючи такої кількості років страхового стажу, пенсію отримати буде неможливо.

При цьому покоління, які будуть виходити на пенсію після 2019 р., кожен рік будуть додавати приблизно 100 тис. фінансово беззахисних громадян, без копійки доходу і можливостей безкоштовного лікування і соціального обслуговування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі