МВФ буде на новий лад боротися з корупцією

Поділитися
МВФ буде на новий лад боротися з корупцією © sputniknews.com
Корупційні ризики будуть враховуватися при кредитуванні країн.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вніс зміни в основні принципи боротьби з корупцією. Тепер оцінка корупційних ризиків буде враховуватися при розгляді питання про кредитування тієї чи іншої країни, а урядам держав запропонують на добровільній основі проходити перевірку на уразливість їх систем управління.

"Ці зміни стосуються методичних вказівок з питань управління від 1997 року фонду і передбачають більш систематичну, неупереджену і дієву взаємодію з державами-членами", - пише liga.net з посиланням на заяву МВФ, яку опубліковано за підсумками зустрічі глав Мінфінів і Центробанків країн, що входять до його складу.

Наголошується, що в наглядовій діяльності, це буде означати регулярну оцінку характеру і серйозності недоліків в управлінні шляхом вивчення таких областей, як податки і бюджетне регулювання, нагляд за фінансовим сектором, управління Центробанком, регулювання ринків, верховенства права і боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

Фонд зазначає, що для справжньої боротьби з корупцією "також необхідно вирішити проблему сприяння корупційній практиці з боку приватних суб'єктів".

Для цього МВФ буде пропонувати державам-членам добровільно погоджуватися на оцінку своїх нормативно-правових та інституційних засад в рамках нагляду, щоб переконатися, що вони переслідують підкуп іноземних посадових осіб і розташовують механізмами для припинення відмивання та приховування "брудних" грошей.

Наступний етап полягатиме в оцінці економічного впливу виявлених недоліків в управлінні і надання рекомендацій з економічної політики", - йдеться в повідомленні.

При виділенні кредитів буде враховуватися питання, чи не перешкоджають вразливі місця в управління спроможності країни здійснювати програми, які підтримуються фондом.

Заходи щодо усунення цих вразливих місць будуть частиною умов за програмами фонду.

"Важливо мати на увазі, що, як і раніше, домовленості з фондом можуть бути припинені або відкладені з-за низької якості управління", - сказано в заяві.

Програма EFF працює в Україні з 2015 року і передбачає фінансову допомогу Україні протягом чотирьох років у розмірі 17,5 млрд доларів. Країна, в свою чергу, повинна провести ряд серйозних реформ, зокрема, створити Антикорупційний суд.

У МВФ заявили, що останній четвертий перегляд програми EFFможе бути проведений вже в травні 2018 року за умови, якщо українська влада продемонструє прогрес у виконанні необхідних реформ в найближчі місяці.

У той же час, в МВФ вказали на зниження темпу реформ в Україні та послаблення реформаторських зусиль політичного керівництва країни.

НБУ, в свою чергу, розраховує на підписання нової програми фінансування в 2020 році.

На думку голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, у разі відмови від співпраці з МВФ Україна не зможе обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Детальніше про взаємодію України з МВФ читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Пастка для переможця" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі