МОЗ вважає, що китайській CoronaVaс можна довіряти, а "Медзакупівлі" не готове її прийняти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
З’явилася інструкція на вакцину CoronoVaс, що подавалася на реєстрацію в Україні, із затвердженим МОЗ перекладом на українську мову.

Вже майже тиждень МОЗ активно рекламує вакцину CoronaVaс від Sinovac Biotech, 215 тисяч доз якої були завезені в Україну АТ “Лекхім” 25 березня, незважаючи на те, що готовності її прийняти від закупівельника — ДП “Медзакупівлі” — отримано не було.

Днями у відкритому доступі з’явилася інструкція на вакцину CoronoVaс, що подавалася разом із заявкою на реєстрацію в нашій країні, із затвердженим МОЗ перекладом на українську мову.

Ті, хто цікавляться, можуть порівняти її з інструкціями ще двох, зареєстрованих в Україні вакцин — Comirnaty від Pfazer  та Covishild від Astra Zeneka.

Перше, що впадає в очі, крім того, що результати щодо ефективності та безпечності на підставі результатів ІІІ фази клінічних випробувань, потребують подальшого кінцевого підтвердження, - це те, що вакцина дозволена для продажу.

Нічого подібного немає в інструкціях ні до індійської вакцини Covishild, ні до Comirnaty від Pfazer: “Препарат дозволений для продажу з додатковими умовами на підставі результатів 2-місячних випробувань фази ІІІ щодо ефективності захисту, проведених за кордоном. На даний момент кінцеві дані аналізу ще не отримані, результати щодо ефективності та безпечності ще потребують подальшого кінцевого підтвердження”.

Поставка в Україну першої партії 700 тисяч доз вакцини, згідно з контрактом , мала відбутися протягом 30 днів після реєстрації вакцини в одній з визначених країн, тобто мала бути передана та прийнята ДП “Медзакупівлі” не пізніше 6 березня 2021 року. Але перша партія (215 тисяч доз) прибула в Україну лише 25 березня. Необхідний пакет документів, зокрема сертифікат якості (аналізу) серії продукції, реєстраційне посвідчення, сертифікат походження від виробника, відомості про прекваліфікацію ВООЗ та/або реєстраційне посвідчення від компетентного органу однієї із визначених країн, пакувальний лист та документ, що підтверджує дотримання холодового ланцюга тощо, ДП “Медзакупівлі” від АТ “Лекхім” досі не отримало, як і виплат пені, нарахування якої почалося з 06.03.2021 р.

В договорі також закладено вимогу щодо мінімальної ефективності вакцини у 70%. Наразі підтвердження такого рівня ефективності для CoronoVaс все ще немає.

Незважаючи на непідтверджену ефективність, вакцина була зареєстрована в Україні МОЗ  9 березня 2021 року.

Висновки про якість ввезеної вакцини“Лекхім” має надати, провівши лабораторний аналіз, який може тривати до 14 днів. Такою є вимога, згідно з Постановою Кабміну № 902 від 14.09.2005 . Оскільки вакцина була ввезена в Україну 25 березня, цей термін спливає вже скоро.

На пресконференції 13 січня 2021 року голова спостережної ради “Лекхім” Валерій Печаєв заявляв, що “Лекхім” отримав від Sinovac Biotech квоту на 5 млн доз вакцин для продажу в Україні у першому півріччі 2021 року. З них 1,913 млн доз планує закупити МОЗ.

 До 15 лютого “Лекхім” збирав заявки від підприємств на поставку 3, 1 млн доз вакцин. Заявлена ціна для замовників -- 504 грн за 1 дозу вакцини.
 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі