Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service поліпшило прогноз рейтингів уряду України зі "стабільного" на "позитивний", підтвердивши довгострокові рейтинги емітента та пріоритетних незабезпечених кредитів України на рівні "Caa1".
Проте "підтвердження рейтингів України "Caa1" відображає її значну зовнішню вразливість, хоча і показує ознаки поліпшення", -- говориться в повідомленні агентства в ніч на суботу, 23 листопада.
Moody's зазначає, що значні виплати за зовнішнім боргом в наступні роки - у відсутність нової програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) вимагають постійного доступу до ринків. Одночасно стримувати висхідний рух кредитного рейтингу продовжує ризик нового загострення геополітичної напруженості.
Ключовими факторами для поліпшення прогнозу агентство назвало відновлення валютних резервів України, яке знижує зовнішню вразливість в контексті великих зовнішніх виплат, а також поліпшення макроекономічної стабільності країни і перспективи відновлення реформ, підсилюють економічну стійкість країни.
Одночасно Moody's підтвердило рейтинг "Ca" за єврооблігаціями на суму 3 млрд. дол., які Україна продала Росії в грудні 2013 року і які є предметом спору в Лондоні між двома урядами з міжнародного збройного конфлікту.
Крім того агентство зберегло довгострокові страхові стелі в іноземній валюті та депозити України на рівні "B3" і "Caa2" відповідно, короткострокові – на рівні "Not Prime" (NP). Moody's також залишило незмінними країнові стелі в місцевій валюті на рівні "B3".
Раніше міжнародна правозахисна організація Freedom House назвала Україну країною із "частково вільним" інтернетом, із 100 балів присудивши 56. Організація оприлюднила свій новий звіт "Свобода в мережі 2019".
Експерти вказали на високий рівень маніпуляцій громадською дискусією в українському секторі інтернету, включаючи дезінформацію і проплачений контент, особливо напередодні президентських виборів навесні.
Також у звіті йдеться про часткову цензуру: блокування російських ресурсів та ресурсів підконтрольних РФ бойовиків і блокування українських сайтів на тимчасово окупованих територіях України. Вказується, що у зв'язку із тривалими військовими діями в Донбасі також відбуваються арешти інтернет-користувачів. В організації зазначають випадки нападів на інтернет-журналістів. Також Freedom House вказує на "жорстке регулювання онлайн-простору у російському стилі" на окупованих територіях України.