2 серпня monobank запустив анонсований продаж в додатку безготівкового долара за "пільговим" офіційним курсом, і одразу підняв курс.
Так, співзасновник банку Олег Гороховський минулої п'ятниці анонсував запуск продажу валюти у застосунку. На той момент курс складав 37 грн/$.
2 серпня о 19:33 він оголосив, що купівля валюти вже доступна у застосунку.
І після цього monobank підняв курс до 37,5 грн/$. А через декілька хвилин - вже до 37,9 грн/$.
Вочевидь, у банку очікували ажіотажного попиту на валюту.
«У разі ажіотажного попиту залишаємо за собою право припинення продажу валюти. Сподіваємось, що це не знадобиться», – написав також Олег Гороховський.
Проте, згодом він уточнив: «Ух ти! А попит слабенький поки що».
Ще пізніше Гороховський визнав, що продаж валюти не відповідає очікуванням.
"2,3 млн дол. за дві години. Ні про що", - написав він.
Станом на 10 ранку, 3 серпня, з моменту запуску продажу, 6500 клієнтів банку купили валюти майже на 5 млн дол. У середньому 770 доларів на клієнта.
Нагадаємо, 21 липня крім зміни офіційного курсу долара, НБУ дозволив громадянам купувати безготівкову валюту у банках для поповнення валютних депозитів. Робити це можна в межах ліміту, який становить еквівалент 50 тис. грн на місяць.
Досі, якщо не йшлося про імпортерів, валюту можна було купити лише на готівковому ринку: у небанківських, а згодом – і в банківських обмінних пунктах.
Банки могли продавати населенню валюти рівно стільки, скільки її в нього купили, тож знайти долари чи євро в касах банків вдавалося не завжди. Безготівкові операції з купівлі валюти, зокрема через застосунки, були заборонені.
Раніше Нацбанк не раз повідомляв, що одним з ключових чинників попиту населення на валюту була потреба в заощадженнях.
Люди скуповували долари через побоювання щодо подальшого знецінення гривні. Ці побоювання особливо посилилися в умовах невизначеності, пов’язаної з війною.