Монетизацію субсидій для споживачів стримує відсутність нормальної системи обліку – Світовий банк

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Монетизацію субсидій для споживачів стримує відсутність нормальної системи обліку – Світовий банк Україні необхідна ефективна система обліку споживання тепла © Андрій Товстиженко, DT.UA
Домогосподарства України не знають, скільки тепла споживають в дійсності.

Монетизацію житлово-комунальних субсидій в Україні стримує відсутність нормального обліку споживання теплоенергії домогосподарствами, заявила директор Всесвітнього банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв'ю DT.UA.

За її словами, переходити до монетизації субсидій на рівні домогосподарств слід тільки після їх монетизації на рівні постачальників.

"На мій погляд, монетизацію для споживачів стримує лише одне - відсутність нормального обліку. Домогосподарства не знають, скільки насправді споживають, і у більшості випадків не можуть впливати на споживання. Навіть якщо вони отримають гроші та захочуть їх заощадити, яким чином вони це зроблять за відсутності нормальної системи обліку?", - зазначила директор.

Кахконен вказала, що споживання теплоенергії домогосподарствами в Україні сьогодні прив'язане до метражу житла, а не до реально зафіксованих показників. Споживачі не зможуть вплинути на їх скорочення, навіть якщо дуже захочуть.

"Ми дуже підтримуємо монетизацію пільг на рівні домогосподарств, але в ідеалі вона має відбутися вже після того, як у країні буде адекватний облік обсягів споживання. Щоб люди справді могли заощаджувати, якщо почнуть економити", - уклала вона.

Нагадаємо, Експерти Світового банку підготували "дорожню карту" реформування української системи субсидій, яка передбачає монетизацію для постачальників з наступного опалювального сезону, а для споживачів – протягом двох-трьох років.

Детальніше про проблеми співробітництва України зі Світовим банком читайте в інтерв'ю Сату Кахконен DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі