Молдова ввела квоти на м'ясо-молочну продукцію з України

Поділитися
Молдова ввела квоти на м'ясо-молочну продукцію з України © vsekommentarii.com
Завезена понад встановлені обмеження українська продукція буде обкладатися захисними митами.

Уряд Молдови ввів захисні квоти і мита на тваринницьку продукцію та цемент українського виробництва, повідомляє портал newsmaker.md.

Згідно з постановою молдовського уряду від 27 квітня, ввезення зазначеної продукції обмежать квотами, а завезені понад встановлених обмежень товари будуть обкладатися захисними митами.

Імпортні квоти на українське молоко і вершки складуть 1 тис. тонн, на молочні продукти - кефір, йогурт, сметану – 1 тис. тонн, на вершкове масло, морозиво, сири і сир - 750 тонн. На м'ясну продукцію - ковбаси, сосиски і м'ясні консерви квота складе 250 тонн, на цемент - 500 тонн.

Квоти будуть надаватися за принципом "перший прийшов - перший обслужений". За всю українську продукцію, ввезену понад квоти, будуть стягуватися мита: на молоко і вершки в розмірі 10%, іншу молочну продукцію - 15%, на вершкове масло і сир - від 15% до 20% плюс EUR500/тонну. М'ясна продукція буде обкладатися митом 15%, а цемент - 10%. Мита на імпорт молока та сухого молока не будуть поширюватися на місцевих виробників.

Мита будуть діяти до кінця 2016 року.

Уряд Молдови ввів обмежувальні заходи за зверненням місцевих виробників, які стверджують, що не можуть конкурувати з більш дешевою українською продукцією і це їм загрожує банкрутством.

У пояснювальній записці до постанови вказується, що в 2015 році обсяг імпорту української молочної продукції (сметани, кефіру, йогуртів) виріс в 1,5 рази, м'ясної продукції - в 14 разів, а цементу - в шість разів. Зростання імпорту продовольства з України в пояснювальній записці пояснюється введенням ембарго на цю продукцію з боку Росії.

У Києві заявляють, що в разі введення загороджувальних мит Україна введе відповідь эмбраго.

Частка молдавського цементу на українському ринку знизилася за рахунок більш дешевого виробництва місцевого цементу, а також за рахунок фактичної відсутності вільного ринку і невизнання сертифікатів про походження, виданих в Молдові.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі