Мобільні оператори можуть скасувати плату за з'єднання

Поділитися
© vkurse.ua
Національна комісія регулювання зв'язку (НКРЗ) України пропонує скасувати стягування плати за з'єднання при оплаті послуг мобільного зв'язку.
Національна комісія регулювання зв'язку (НКРЗ) України пропонує скасувати стягування плати за з'єднання при оплаті послуг мобільного зв'язку.Як повідомив голова комісії Володимир Олійник, відповідну норму передбачено в проекті Правил надання телекомунікаційних послуг, схваленому на засіданні регулятора минулого тижня. "Немає такої послуги - з'єднання. І тому плату за неї стягувати неправильно. Це все одна послуга - телефонна розмова", - сказав він. Як повідомлялося, проект правил, який все ще не опублікований на сайті комісії, за словами учасника робочої групи з розробки законопроекту, експерта Netton Consalting Group Романа Химича, містить чимало норм про принцип тарифікації послуг та інформування про це абонентів. Так, наприклад, НКРЗ зобов'язує операторів заздалегідь повідомляти абонентів про зміни в діючих тарифах через SMS-повідомлення або шляхом обдзвону, а також засновувати ціни на чітких часових та кількісних одиницях виміру, наприклад, 1 секунда розмови, 1 Мб переданих даних. Також вводиться обов'язкове повідомлення абонентів про розмір плати за контент-послуги при використанні коротких номерів. Українські оператори почали стягувати плату за з'єднання (ПЗЗ) з 2001 року, коли поступово стали переходити до посекундної тарифікації вихідних дзвінків. Восени 2005 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував операторам скасувати плату, що навіть призвело до розгляду справи про зловживання монопольним становищем ЗАТ "Київстар GSM", які відмовилися на початку від таких дій. У результаті до кінця 2006 року в тарифних пропозиціях операторів з'явилися як тарифи, що не містять ПЗЗ, так і ті, що містять. На сьогоднішній день тарифи, що не містять плати за з'єднання, має лише ТОВ "Астеліт" (ТМ life;)). Нагадаємо, за підсумками дев'яти місяців поточного року доходи від надання послуг зв'язку зросли до 35,5 млрд грн. При цьому, за даними Держкомстату, найбільший обсяг доходів отримали оператори мобільного зв'язку - 21,695 млрд грн, покращивши свій фінансовий результат у порівнянні з минулим роком на 2,3%.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі