Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), схвалила законопроект "Про регулювання у галузі зв'язку", повідомили у прес-службі регулятора.
Документом закріплюються причини для відмови оператору щодо виділення або переоформлення номерного ресурсу (зараз це визначається підзаконними актами). Так, причиною для відмови може стати, зокрема, недостовірність поданих оператором даних, відсутність заявника у реєстрі операторів, відсутність вільного ресурсу або неефективне використання оператором раніше виділених номерів.
Це вже друга спроба НКРЗІ реформувати законодавство про номерний ресурс. Попередній документ комісія винесла на громадське обговорення на початку 2012 року. Однак тоді, окрім переліку причин для відмови операторам, він передбачав введення істотних штрафів за неефективне використання номерного ресурсу - до 170 тис. грн, повідомляє "Коммерсантъ-Україна".
Незважаючи на протести операторів проти цього пункту, Верховна Рада прийняла законопроект у липні минулого року, проте він був ветований президентом Віктором Януковичем. У зауваженнях голови держави зазначалося, що ініціатива НКРЗІ закріплює за державним підприємством "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) право видавати дозволи на ввезення в країну радіоелектронного обладнання. Це суперечило закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", згідно з яким дозволи мають право видавати тільки органи державної влади або місцевого самоврядування.
Новий законопроект НКРЗІ не містить ані норм про штрафи, ані норм про особливий статус УДЦР, однак не спрощує для операторів процес отримання номерного ресурсу, зазначає віце-президент з питань інформаційних технологій УСПП, президент телеком-оператора "Адамант" Іван Пєтухов.
"Поняття "неефективне використання ресурсу" занадто розмите для того, щоб бути причиною відмови",- обурюється експерт. До того ж НКРЗІ не пропонує позбавити УДЦР права видавати дозволи на ввезення обладнання, фактично зберігаючи нинішній статус-кво, звертає увагу Півнів. "Це суперечить законодавству про дозвільну систему", - нагадує він. Виконуючий обов'язки голови НКРЗІ Олександр Речкалов відмовився коментувати законопроект. !zn
Читайте також:
Оператори блокують впровадження послуги збереження номера
SIM-карти дозволяють зламати кожен восьмий мобільний телефон у світі