Міжнародні резерви України, які у квітні виросли, за травень скоротилися на 1,6% і на 1 червня склали 18,12 мільярда доларів. Про це свідчать попередні дані Національного банку України (НБУ), оприлюднені на сайті регулятора.
Зазначається, що скорочення золотовалютних резервів обумовлене здійсненням платежів за держборгом.
"На користь Міжнародного валютного фонду (МВФ) було сплачено $ 455,1 млн, ще 214,4 млн перераховано на обслуговування і погашення державного боргу в інвалюті, у тому числі $ 126,2 млн за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) і $ 18,5 млн за суверенними єврооблігаціями", - йдеться в повідомленні.
Основним джерелом поповнення резервів у травні залишалася купівля валюти на міжбанківському ринку. Стабільному надходженню валюти сприяли високі ціни на товари українського експорту (метали, руду та зернові) на зовнішніх ринках, а також збільшення пропозиції з боку банків, яким центробанк з початку квітня розширив можливості здійснювати власні операції з інвалютою на міжбанку.
У цілому Нацбанк у травні викупив на міжбанківському ринку $ 181,2 млн. Всі операції з купівлі здійснювалися у формі інтервенцій за кращим курсом.
Крім цього, в минулому місяці в резерви надійшло $ 272,3 млн і EUR64,6 млн від розміщення урядом ОВДП, номінованих в іноземній валюті.
На обсяг резервів вплинула також переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $ 162,3 млн.
У цілому станом на 1 червня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України з поточних операцій уряду і НБУ.
Повідомлялося, що Міжнародні резерви України за квітень виросли на 1,3% і на 1 травня 2018 року склали 18 421,1 млн доларів (в еквіваленті).
Міжнародні резерви країни на початок березня зросли до $ 18,5 млрд у порівнянні з $ 18,443 млрд місяцем раніше.
У II кварталі 2018 року Національний банк має намір купувати до 10 млн доларів на міжбанківському валютному ринку в день для нарощування міжнародних резервів.