Галущенко вважає, що світові енергокомпанії мають поділитися надприбутком з Україною

Поділитися
Галущенко вважає, що світові енергокомпанії мають поділитися надприбутком з Україною © Міністерство енергетики України (Міненерго)/Facebook
Вони не заробили б надприбутку на продажі російських енергоносіїв, якби не війна в Україні.

Міжнародні енергокомпанії, які отримали надприбутки через стрибки цін на вуглеводні через війну Росії в Україні, повинні направити частину цих грошей на відновлення зруйнованої енергоінфраструктури України. На цьому наголосив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє Politico.

За його словами, Заходу необхідно закрити лазівки у санкціях, пов'язаних із продажем російських енергоносіїв, щоб запобігти «нескінченній війні» в Україні. Він також додав, що Київ може надати альтернативне ядерне паливо, щоб деякі країни ЄС могли позбутися залежності від РФ.

«Багато енергетичних компаній отримують величезний непередбачений прибуток завдяки війні. Тож ми оцінили її більш ніж у 200 мільярдів доларів… Вони отримують ці гроші, бо ми боремося через війну», - заявив він.

«Я думаю, що було б справедливо поділити цими грошима з Україною. Я маю на увазі, щоб допомогти нам відновити, перебудувати енергетику», – додав він.

Нагадаємо, що цифра 200 мільярдів доларів часто згадується як прибуток п'яти провідних компаній - BP, Chevron, ExxonMobil, Total і Shell - у 2022 році.

Міністр зазначив, що литовська компанія Ignitis Group вже збирається направити близько 10 відсотків свого прибутку на допомогу у відновленні в Україні, і сказав, що більші компанії мають наслідувати їхній приклад.

За словами Галущенка, Москва зможе вести в Україні вічну війну доти, доки Кремль отримуватиме прибуток від продажу викопного палива. Оскільки в РФ продовжують шукати та знаходити способи обійти міжнародні ембарго.

"Якщо, з одного боку, ви намагаєтеся їх обмежити, а з іншого - даєте їм можливості, ви дозволите їм вести нескінченну війну", - поскаржився він.

"Ці гроші коштують життю українців", - сказав він.

Нагадаємо, що на кінець минулого року прямі збитки української інфраструктури в результаті сягнули $137,8 млрд. З листопада ця сума зросла майже на $2 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі