Між Україною та Польщею планують побудувати транскордонний олієпровід – ЗМІ

Поділитися
Україна – один із головних у світі постачальників рослинної олії, і тепер, через розв’язану Росією повномасшабну війну, доводиться шукати нові шляхи, щоб не призвести до критичного дефіциту цього продукту в інших країнах.

Україна і Польща сформують робочу групу для пошуку варіантів локалізації проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу для транспортування олії з України до порту Гданська, повідомляє польське видання wnp.pl.

Відповідний меморандум про взаєморозуміння Рада міністрів Польщі погодилася укласти між міністерствами аграрної політики та інфраструктури обох країн.

"Реалізація меморандуму сприятиме частковому розблокуванню українського експорту та підвищенню продовольчої безпеки країн, що розвиваються, яким загрожує голод. Отже, це має знизити міграційний тиск на Європу", - пояснюють у канцелярії прем'єр-міністра Польщі.

Меморандум укладуть на три роки з автоматичним продовженням іще на три роки. Документ передбачає створення робочої групи, яка подасть на затвердження сторін можливі варіанти розташування проєкту, зокрема передбачувані маршрути трубопроводів. Також робоча група надасть інформацію про можливі орієнтовні технічні параметри, вартість та умови реалізації проєкту.

Передбачається також і можливість розірвання меморандуму, але не пізніше ніж за шість місяців до закінчення наступного періоду.

Україна вважається значним світовим виробником та експортером зерна і рослинних олій. До початку повномасштабногї війни понад 90% цієї продукції експортувалося через українські чорноморські порти. При цьому брак продовольства спричиняє дисбаланс на світових ринках і може призвести до голоду в країнах, які особливо залежать від імпорту продовольства.

Зернова угода

Ввечері 22 липня Україна, Туреччина та Росія за підтримки генсекретаря ООН домовилися про гарантування безпечного експорту зерна з українських портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" протягом 120 днів із можливістю продовження цього терміну. 

«Сторони не здійснюватимуть жодних нападів на торгові судна та інші цивільні судна і портові споруди, які беруть участь у цій ініціативі», - йшлося у документі.

Завдяки угоді планується ​​експортувати близько 20 мільйонів тонн минулорічного врожаю зернових.

Вранці 23 липня Росія завдала чотири ракетні удари по Одесі. Дві ракети збила протиповітряна оборона, дві інші влучили в об’єкти інфраструктури порту (зокрема в насосну станцію), зайнялася пожежа. Сховище зерна не постраждало.

Наразі Україна здійснює експорт зернових в тих об'ємах, які дозволяє безпекова ситуація.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі