Місія МВФ згодна на "більш поступове" підвищення тарифів на газ

Поділитися
Місія Міжнародного валютного фонду погодила графік "більш поступового" підвищення тарифів на газ для пом'якшення впливу на домогосподарства, і зараз ведеться робота над визначенням компенсаційних бюджетних заходів з метою покриття загального дефіциту (держбюджету і НАК "Нафтогаз України") у розмірі 3,5% ВВП у 2011 році.

"Обговорення цих заходів буде тривати протягом декількох тижнів з метою подання результатів перегляду програми раді директорів МВФ", - йдеться в заяві голови місії Фонду Таноса Арванітіса у вівторок, 15 лютого, за підсумками її двотижневої роботи в Києві.

За його словами, показники розвитку економіки України в 2010 році виявилися кращими за очікування, при цьому економічне зростання перевищило 4% за рахунок збільшення обсягів експорту і відновлення інвестицій і приватного споживання.

"Запроваджувана за підтримки угоди stand by економічна програма влади в цілому рухається у правильному напрямку, і нами досягнуто домовленостей щодо більшості стратегічних питань, які будуть забезпечувати виконання завдань програми на 2011 рік", - заявив Арванітіс.

Він додав, що вживаються заходи із підтримки середньострокової податково-бюджетної консолідації. "Як очікується, у березні набуде чинності закон про пенсійну реформу, а впровадження адміністративної реформи триває", - зазначив глава місії.

Арванітіс також назвав адекватними принципи проведеної грошово-кредитної політики, вказавши на той факт, що інфляція впевнено зменшилася до рівня 8,2%, наближаючись до цільових показників НБУ.

"Наші обговорення у цій сфері зосередилися на заходах, спрямованих на посилення операцій у рамках грошово-кредитної політики, розвиток ринку національної валюти, покращення принципів здійснення операцій з іноземною валютою і подальше зміцнення фінансового сектору", - заявив глава місії.

За його словами, представники влади ще раз підтвердили, що ставлять перед собою мету досягти міцного економічного зростання у середньостроковій перспективі. "З метою заохочення економічної активності та поліпшення життєвого рівня потрібно підтримувати нинішній темп впровадження економічних реформ, а також із зусиллями, спрямованими на оптимізацію нормативно-правової бази та покращення все ще складних умов ведення бізнесу", - вважає Арванітіс.

Як повідомлялося, кредитування України за програмою standby МВФ відновив у липні 2010 року. З того моменту Україна отримала два транші загальним об'ємом понад 3,5 мільярда доларів.

Відповідно до початкового меморандуму української влади, направленого МВФ влітку 2010 року, передбачалося підвищити ціни на газ для населення і теплокомуненерго на 50% з 1 серпня 2010 року і ще на 50% з 1 квітня 2011 року, потім щокварталу збільшувати їх доти, поки вони не досягнуть паритету з цінами імпорту. Документ також припускав почати у 2011 році поетапне підвищення пенсійного віку для жінок (на п'ять років протягом 10 років).

Перший етап підвищення тарифів був здійснений, а у грудні-2010 МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі 1 мільярд SDR (близько 1,5 мільярда доларів). Оновлений меморандум, який уряд направив до фонду в кінці 2010 року у рамках першого перегляду програми, досі не оприлюднено, хоча традиційні терміни його опублікування давно пройшли.

Програма stand by передбачає виділення Україні щокварталу ще вісім траншей, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їхній обсяг складає по 1 млрд SDR кожен за винятком останнього розмiром 0,75 мільярда SDR.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі