За даними співрозмовників журналістів, головними питаннями Місії до української влади були незалежність НБУ та олігарх Ігор Коломойський. Зокрема, можливість офіційного Києва піти на компроміс з колишніми власниками націоналізованого "Приватбанку".
"Так, будь-який компроміс неприйнятний, оскільки він підтвердить вплив Коломойського. А якщо він великий, то високий ризик дефолту і відкату реформ. А якщо так, то навіщо такій країні давати гроші, якщо вони з високою ймовірністю не повернуть? Логічно?", - пояснив він.
Також місія скаржилася, що земельна реформа не приймається в тому форматі, як було обіцяно, а іноземців до ринку не допустили.
"МВФ розуміє, що це ще гірше, ніж мораторій, оскільки є ризик, що за безцінь землі можуть бути скуплені всім відомими особами. Це не зовсім ринок", - розповіло про побоювання кредиторів джерело.
При цьому, за його словами, найбільше МВФ "зачепив обман" щодо ринку землі.
Нагадаємо, Місія на чолі з Роном ван Роденом працювала в Україні з 14 листопада. Обговорювалася можливість відкриття для України нової програми розширеного фінансування EFF, згоду на яку планувалося отримати до кінця 2019 року.
Візити місії МВФ до Києва весь час супроводжуються подіями і висловами з ряду геть. Під час минулого її приїзду спалили будинок ексголови НБУ Валерії Гонтаревої, а прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив про "компроміс" з Коломойським.
Цього разу на ексзаступника Гонтаревої Писарука надягли електронний браслет, а олігарх заявив, що РФ замінить Україні МВФ. Місію свідомо намагаються переконати, що в Україні – хаос. І робить це одна людина виключно у своїх інтересах.
Докладніше про банківські проблеми читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Велика гра і маленька помста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".