На думку П.Мірошникова, «переможець конкурсу на розробку ТЕО для будівництва LNG-терміналу в Україні має право запропонувати розумний тимчасовий компроміс».
Глава Національного агентства з інвестицій Владислав Каськів підтверджує: «Ми називаємо орієнтовні - бажані для нас - тимчасові орієнтири розробки ТЕО. При цьому учасники конкурсу, умови якого будуть оголошені в лютому, можуть запропонувати свій часовий лаг, щоб у результаті ми отримали якісне техніко-економічне обґрунтування для майбутнього будівництва морського терміналу прийому зрідженого природного газу».
Такі запевнення керівників нацпроекта «LNG-термінал» - відповідь на сумніви багатьох потенційних учасників конкурсу на розробку ТЕО для будівництва LNG-терміналу в Україні.
При цьому попередній термін закінчення розробки ТЕО для спорудження LNG-терміналу Націнвестагентством 31 січня заявлено - червень 2011 року. На його підставі до закінчення вересня Націнвестагентство передбачає отримати вже бізнес-план будівництва терміналу.
За даними джерел DT.UA, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України готове розглядати пропозиції щодо виконання розробки ТЕО для будівництва LNG-терміналу у термін від 120 до 180 днів.
Деякі потенційні учасники тендера на розробку ТЕО для будівництва LNG-терміналу вважають такі терміни реально здійсненними. Однак акцентують увагу на тому, що виконання завдання буде залежати від конкретних умов конкурсу.
Однією з таких умов, на думку потенційних учасників тендеру, може стати необхідність поглиблення берегової лінії у запропонованих місцях (ділянках) розташування LNG-терміналу.
Іншою, не менш важливою умовою, - необхідність оцінки політичних ризиків.
Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України має намір оголосити конкурс на розробку ТЕО майбутнього морського терміналу прийому скрапленого природного газу в лютому 2011 року.
На підставі ТЕО Нацагентство передбачає будівництво LNG-терміналу у три етапи. Перший - до 2014 року: будівництво першої черги терміналу, розрахованої на прийом до 2 мільярдів кубометрів зрідженого природного газу. Другий (2015 рік) - до 5 мільярдів. Третій (2018) - до 10 мільярдів кубометрів газу.
Потенційним учасникам конкурсу запропоновано три майданчики для будівництва LNG-терміналу: порт «Південний» (Одеська область; недалеко від нафтового терміналу) - приблизна вартість - 1,21 мільярда доларів; Очаків (Миколаївська обл.) - 1,33 мільярда доларів; Феодосія (АР Крим) - 1,38 мільярда доларів.
У держбюджеті-2011 теоретично передбачено 100 мільйонів гривень на розробку ТЕО майбутнього морського терміналу прийому зрідженого природного газу.
Детальніше читайте у найближчому випуску «Дзеркала тижня. Україна».