Мінсоцполітики дало роз'яснення, що буде зі звичайними пенсіями після запровадження з цього року накопичувальної системи

Поділитися
Мінсоцполітики дало роз'яснення, що буде зі звичайними пенсіями після запровадження з цього року  накопичувальної системи
Про доплати до заробленої десятиліттями праці державної пенсії громадяни мають потурбуватися самі.

Запровадження системи пенсійного накопичення не скасовує солідарну систему. На цьому наголосили в Мінсоцополітики, коментуючи запровадження в Україні  накопичувальної пенсійної системи.

«Ключова мета накопичувальної пенсійної системи полягає в тому, щоб збільшити пенсійні виплати кожному окремому громадянину, який буде сплачувати внески. Ці власні накопичення стануть доплатою до пенсії в межах солідарної системи, яка залишатиметься в будь-якому разі», - сказала повідомила заступник міністра соцполітики Дарина Марчак.

За словами заступника міністра, держава готова взяти на себе ключову відповідальність за запровадження накопичувальної пенсійної системи – щоб зменшити податкове навантаження на фонд заробітної плати, на першому етапі роботодавець і держава будуть сплачувати страхові внески на паритетній основі. А громадяни в цьому накопичені будуть брати участь на добровільних засадах, збільшуючи коефіцієнт заміщення.

«Відповідно, чим більше внесків роботодавець, держава і сам громадянин будуть сплачувати до цієї накопичувальної системи, тим більшою буде для кожного українця персональна вигода на виході на пенсію при досягненні відповідного віку», - сказала Марчак.

Втім, зауважила представниця Мінсцполітики, обговорення пенсійної реформи все ще триває.

«Сьогодні мова йде лише про законопроєкт, який напрацьовувався щонайменше чотири роки. Над ним працювало багато команд експертів, але це все-таки ще проєкт закону. Відповідно, прописані в ньому норми ще можуть змінюватися при розгляді до другого читання», - підкреслила Марчак.

Нагадаэмо, за словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, запровадження системи накопичувальних ппенсійних рахвнків є одним із урядових пріоритетів на 2023 рік.

Незважаючи на війну і важку економічну ситуацію, в Україні знову почалися недолугі урядові розмови про запровадження загальнообов’язкової, тобто примусової, накопичувальної пенсійної системи… Не напружує урядовців навіть те, що у наших східноєвропейських сусідів — Польщі, Угорщини, Чехії в мирний час і за значно сприятливіших економічних умов запровадження цього рівня провалилося! Чому ми також приречені на провал? Читайте про це в матеріалі Андрія Павловського - "Накопичувальна пенсійна система чи фінансова піраміда?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі