Міністри енергетики країн Європи сьогодні обговорять подальшу долю транзиту російського газу - Bloomberg

Поділитися
Міністри енергетики країн Європи сьогодні обговорять подальшу долю транзиту російського газу - Bloomberg
Є два варіанти, і обидва з залученням Азербайджану. 

Вже сьогодні, 15 жовтні, міністри енергетики країн Європи обговорять подальшу долю імпорту природного газу з РФ. На зустрічі в Люксембурзі зберуться міністри з 27 країн. Розглядатимуть два варіанти, але угода ще далеко від укладання. Про це пише Bloomberg.

На даний час газові сховища ЄС заповнені, а потоки через український маршрут наразі становлять менше ніж 5% постачань континенту. Однак для Словаччини та Австрії пошук нових імпортерів означає вищі ціни, що не подобається політикам.

Видання зазначає, що Київ і Москва заявили, що готові знайти рішення, яке може містити Азербайджан. 

За словами анонімних джерел, остаточне рішення, найімовірніше, буде ухвалено в останню хвилину або навіть на початку наступного року.

Словаччина, яка разом з Австрією є основним покупцем транзитних потоків, хотіла б використовувати цей маршрут. Один із обговорюваних варіантів - замінити Росію Азербайджаном як постачальника, але деталі того, як це працюватиме, залишаються незрозумілими. При обмеженому запасі газу експорт з Азербайджану до Європи вимагатиме обміну з Росією, що робить таку угоду політично спірною.

Інший варіант передбачає, що азербайджанська SOCAR може взяти на себе роль ПАТ "Газпром" та продавати газ до Європи, або компанія може організувати транзит через Україну.

За словами джерел, обсяг має бути близько 10-11 мільярдів кубічних метрів, щоб досягти рівнів, необхідних для безперебійного транспортування через велику трубопровідну систему України. Нижчі рівні означали необхідність закачування додаткового газу, що зробило б операцію нерентабельною.

"Україна має сама вирішувати, як вчинити з трубопроводом, тому це також її відповідальність та її право вчинити з цим належним та відповідальним чином", - заявила минулого місяця голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.

Європейська комісія неодноразово заявляла, що Європа може витримати припинення транзиту російського газу через Україну, не наражаючи на ризик своєї безпеки поставок.

Як писало ZN.UA, президент України та особи з його оточення останнім часом дедалі частіше висловлюються про готовність до переговорів з агресором. Одночасно в медіа-просторі дедалі гучніше звучить тема газового транзиту через Україну. Якщо вам здається, що це два паралельні процеси, то ви помиляєтесь. Про це читайте у статті "Російський газ для Європи: реінкарнація корупційного «РосУкрЕнерго»?"

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі