Світова фінансово-економічна криза поступово трансформується в суверенно-боргову, що може призвести до нового обвалу на світових ринках. Таке застереження у четвер, 13 жовтня, висловив віце-прем'єр і міністр фінансів Росії Олексій Кудрін, виступаючи на п'ятому пленарному засіданні Діалогу Росія-ЄС з фінансової та макроекономічної політики.
«Останні події показують, що така трансформація фактично відбулася», - сказав Кудрін.
За його словами, «ці два види криз тісно взаємопов'язані». «Держборги постійно зростають внаслідок витрат на подолання кризи, у той час як зростаючі ризики державних дефолтів призводять до дестабілізації фінансових ринків», - пояснює він.
Російський віце-прем'єр переконаний, що в нинішньому стані світової фінансової системи «вразливим країнам» необхідно провести невідкладну фіскальну корекцію, а також скласти середньострокові програми виведення державами своїх масштабних пакетів підтримки.
Кудрін висловив розуміння неготовності країн йти на непопулярні заходи - «скорочення пакета підтримки економіки може спричинити за собою деякий спад». «Проте затягування фіскальної консолідації доти, поки це не буде викликати заклопотаність ринків, також дуже небезпечно, що видно з прикладу Греції», - переконаний він. На думку Кудріна, реалізація аналогічного сценарію у набагато більшій країні може обернутися гіршими результатами для всієї світової економіки.
Нагадаємо, віце-прем'єр уряду Росії Олексій Кудрін очолює міністерство фінансів Росії з 2000 року. На початку жовтня поточного року він отримав нагороду журналу Euromoney як кращий міністр фінансів 2010 року. Окрім того, у 2004 році кращим міністром фінансів його визнавав журнал The Banker, а у 2006 році журнал Emerging Markets називав Кудріна найкращим міністром фінансів серед країн, що розвиваються.
За матеріалами: Взгляд