Міністерство економіки забезпечить локалізацію для української легкої промисловості

Поділитися
Міністерство економіки забезпечить локалізацію для української легкої промисловості © Мінекономіки
Голова комітету оборонних закупівель легкої промисловості при Федерації роботодавців України переконаний, що локалізація допоможе своєчасно забезпечити ЗСУ якісною українською продукцією. 

Представники Кабінету Міністрів України 8 жовтня під час круглого столу щодо проблем оборонних закупівель заявили, що мають намір найближчим часом розширити перелік продукції, що потрапляє під норму про локалізацію. До списку ввійде продукція легкої промисловості для потреб Збройних Сил України. Це дасть змогу українським виробникам конкурувати з імпортерами продукції з таких країн як: Китай, Бангладеш, Вʼєтнам, Туреччина.

Заступниця міністра економіки Надія Бігун повідомила, що міністерство підтримує ідею бізнесу, що українську армію мають забезпечувати не посередники, а реальні виробники. Бігун підтвердила, що Кабінет Міністрів завершує підготовку проєкту постанови про локалізацію в оборонних закупівлях для легкої промисловості.

За словами Володимира Даценко, який в Міністерстві економіки відповідає за публічні закупівлі, нині готуються зміни до постанови №1275 щодо оборонних закупівель у період дії воєнного стану. У цій постанові буде визначено обов'язкове застосування критерію оцінки локалізації виробництва (25%), а також будуть передбачені механізми контролю для уникнення зловживань.

Цю ідею також підтримав генеральний директор Державного оператора тилу Арсен Жумаділов.

"Ми підтримуємо вимогу локалізації і будемо застосовувати її з наступного року як кваліфікаційну вимогу як неціновий критерій”, - вказав він.

Голова комітету оборонних закупівель легкої промисловості при Федерації роботодавців України Олександр Соколовський вважає, що локалізація допоможе наповнити бюджет, захистити робочі місця громадян України і своєчасно забезпечить ЗСУ якісною українською продукцією.

Локалізація — це процес збільшення частки вітчизняної продукції або послуг у виробництві товарів, шляхом використання місцевих ресурсів, матеріалів, комплектуючих та робочої сили. У контексті економіки, локалізація спрямована на підтримку національного виробництва, зниження залежності від імпорту та створення робочих місць.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі