Міністерство економіки констатує зниження українського експорту в 2016 році

Поділитися
Міністерство економіки констатує зниження українського експорту в 2016 році За підсумками 8 місяців експорт товарів скоротився на 9% і склав 22,7 млрд доларів у порівнянні з 2015 роком
Це пояснюється тим, що Україна втратила певні ринки збуту та виробничі потужності для традиційного експорту, кон'юнктура світового ринку також була несприятливою.

Міністерство экономческого розвитку і торгівлі України констатує зниження українського експорту у 2016 році на 9% порівняно з аналогічним періодом в 2015 році, повідомляє прес-служба міністерства.

За підсумками 8 місяців 2016 року експорт товарів порівняно з аналогічним періодом 2015 скоротився на 9% і склав 22,7 млрд доларів. При цьому обсяг імпорту товарів порівняно з минулим роком зменшився на 0,9% і склав 24,2 млрд дол.

Це пояснюється тим, що Україна втратила певні ринки збуту та виробничі потужності для традиційного експорту, кон'юнктура світового ринку також була несприятливою. В підсумку, це призвело до значного скорочення вітчизняного експорту. Основними причинами зниження експорту Міністерство економіки називає нестабільну політико-економічну ситуацію в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також продовження військової агресії з боку РФ. Значну сировинну спрямованість російського експорту і відсутність доступу до кредитних ресурсів, системні проблеми розвитку зовнішньоекономічної діяльності, таких як відшкодування ПДВ, валютне, митне та податкове регулювання. А також введенням РФ ембарго відносно українських продовольчих товарів.

В теж час в міністерстві відзначають, що в поточному році з'явилися окремі позитивні ознаки у вигляді пожвавлення попиту на деякі товари українського експорту при одночасному продовженні зростання виробництва промислової продукції.

У структурі експорту товарів за 8 місяців поточного року найбільшу частку становить продукція АПК та харчової промисловості (40,1%), продукція металургії (23,9%) і машинобудування (12,0%), в той час як в структурі імпорту товарів найбільша частка припадає на продукцію машинобудування (29,2%), хімічної промисловості (23%), мінеральні продукти (19,5%) та продукцію АПК і харчової промисловості (10,3%).

Що стосується імпорту в Україну, то зменшення обсягів імпортних поставок за 8 місяців 2016 відбулося тільки за мінеральним продуктам (на 42,2%, або на 3,4 млрд дол.). При цьому, спостерігалося зростання обсягів імпортних надходжень продукції машинобудування (на 38,5%, або на 2 млрд дол.), Продукції хімічної промисловості (на 11,5%, або на 573, 8 млн, дол.), Продукції АПК та харчової промисловості (на 11,0%, або на 248, 1 млн дол.), продукції металургійного комплексу (на 13,3%, або на 173,2 млн дол.), продукції легкої промисловості (на 11,4%, або на 133,2 млн дол.), деревини і паперу (на 9,9%, або на 65,2 млн дол.) і різним промисловим товарам (на 7,1%, або на 58,0 млн дол.).

Читайте також: Німеччина за півроку експортувала зброї на чотири мільярди євро

Нагадаємо, що згідно з даними статистики Державного комітету статистики України, негативне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами склало $ 1,465 млрд за підсумками січня-серпня 2016 року. Експорт за цей період склав $ 22,719 млрд, імпорт - $ 24,184 млрд. Зазначимо, що за підсумками 7 місяців від'ємне сальдо становило $ 947,4 млн.

Також, Національний банк України погіршив оцінку зростання ВВП України в 2017 році з 3% до 2,5%, а в 2018 році - з 4% до 3,5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі