Мінфін пропонує узаконити механізм компенсації вкладів Ощадбанку СРСР

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Уряд України пропонує регламентувати облік вкладників для компенсації знецінених заощаджень.

Кабінет міністрів України (КМУ) пропонує унормувати функціонування централізованої бази даних обліку вкладників для проведення виплат компенсації знецінених грошових заощаджень.

Відповідний законопроект №10355 зареєстровано у парламенті у вівторок, 17 квітня. Законопроектом пропонується внести відповідні поправки до чинного закону про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, текст якої розміщено на веб-сайті Верховної Ради, у 2008 році на базі закону про державний бюджет почалося формування інформаційно-аналітичної системи "Реєстр вкладників заощаджень громадян" та проведення компенсаційних виплат у межах 1 тис. грн, але даний закон втратив чинність 31 грудня 2008 року.

"Виникла необхідність внесення змін до закону про держгарантії відновлення заощаджень громадян України, оскільки на сьогодні відсутній законодавчо врегульований механізм повернення знецінених заощаджень, яким передбачається проведення інвентаризації та функціонування інформаційно-аналітичної системи", - підкреслюється у записці.

Законопроектом також передбачається формування можливості проведення компенсації не тільки у грошовій формі, а й в інших формах відповідно до чинного законодавства.

При цьому Міністерство фінансів, яке підготувало законопроект, відзначає, що з метою досягнення компромісу документом не виключається, як пропонувалося раніше, норма з чинного закону щодо індексації заощаджень громадян, а також у зв'язку з необхідністю додаткових витрат державного бюджету не пропонується створення "Реєстру страхувальників та застрахованих осіб".

У записці нагадується, що загальна сума зобов'язань держави щодо повернення знецінених заощаджень громадянам України зафіксована в сумі 131,96 млрд грн. Однак реальна чисельність вкладників, які мають право на отримання компенсації, і реальна сума зобов'язань на сьогодні не визначені, що істотно ускладнює виконання державою цих зобов'язань.

Мінфін також повідомив, що в АІС "Реєстр вкладників заощаджень громадян" на 1 січня 2012 року внесено дані про знецінені заощадження близько 11,8 млн громадян України, загальний обсяг коштів на компенсаційних рахунках яких складає 49,8 млрд грн: з них лише близько 6,4 млн осіб отримало компенсацію в межах 1 тис. грн на загальну суму 5,8 млрд грн. Решта вкладників, внесених до АІС "Реєстр вкладників заощаджень громадян", становлять 5,4 млн осіб, яким повинна бути виплачена компенсація з розрахунку 1 тис. грн на загальну суму 5,2 млрд грн.

"Прогнозована кількість осіб, які можуть звернутися в Ощадбанк з метою отримання компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, внесених у період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, - 6 млн вкладників (загальний обсяг коштів на їхніх компенсаційних рахунках - 50 млрд грн)", - наголошується в записці.

Як повідомлялося, президент України Віктор Янукович 16 квітня підписав поправки до держбюджету-2012, якими передбачається, серед іншого, направлення 6,15 млрд грн на компенсацію громадянам вкладів в установах Ощадбанку колишнього СРСР. !zn

Читайте також:

Вклади Ощадбанку СРСР почнуть повертати тим, кому за 80

Вклади Ощадбанку СРСР компенсують безготівково - на картки

Депутати хочуть побачити пропозиції Кабміну щодо виплати вкладів Ощадбанку


Компенсацію вкладів Ощадбанку СРСР можна буде отримати і за померлих вкладників

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі