Мінфін має намір знизити вартість внутрішніх запозичень

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Мінфін має намір позичати більш дешеві ресурси на внутрішньому ринку, оскільки поточна ситуація, зважаючи на високий попит на папери, дозволяє це зробити.

Охочих позичити уряду України як на зовнішньому ринку, так і на внутрішньому, вистачає, що дозволяє здешевити вартість залучених ресурсів. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив міністр фінансів Юрій Колобов.

Глава Мінфіну відзначив, що основне навантаження із зовнішніх виплат у цьому році вже пройдено, з позиковими ресурсами зараз теж немає серйозних проблем, але в разі потреби вийти на борговий ринок у Мінфіну складнощів не виникне.

"Про те, що ми зараз особливо не потребуємо ресурсів, свідчать і останні зміни в нашій борговій політиці", - заявив Колобов, нагадавши, що Мінфін двічі за останній час вийшов на зовнішні ринки, розмістивши облігації в цілому на $2,6 млрд .

"Судячи з наших останніх розміщень, географія більше 300 покупців наших євробондів була найширша - від Австралії до Данії, включаючи Африку, Близький Схід, Азію тощо. Це говорить про те, що нами серйозно цікавляться і вже в достатній мірі вірять", - говорить він.

"Окрім цього, у нас зараз багато заявок на внутрішньому ринку. Ті папери, які випускалися півроку тому у валюті, торгуються дорожче номіналу - за ними значно впала прибутковість. Тому зараз будемо істотно знижувати ставки запозичень ... Думаю, у нас є можливість за необхідності вийти і на зовнішні ринки", - повідомив міністр фінансів.

Глава Мінфіну також нагадав, що зараз почався випуск казначейських облігацій для населення, номінованих у доларах. Як пояснив Колобов, рішення про їхню прибутковість (9,2% річних) приймалося, коли ставки на ринку були значно вищими, тому вони виявилися дуже вигідним об'єктом для заощаджень. "І як ми бачимо за заявками, що вже надійшли, практично відразу після випуску ці папери розійдуться", - уточнив міністр.

"Так що з позиковими ресурсами зараз немає серйозних проблем. Наші інструменти активно купують нерезиденти і банки на внутрішньому ринку. За допомогою валютних ОВДП вже залучили близько $3 млрд. До речі, коли цей інструмент стартував, валютні авуари на зарубіжних коррахунках українських банків становили близько $9 млрд . Зараз - та ж сума, вона не зменшилась. Це означає, що йде приплив валюти з-за кордону", - розповів Колобов.

"Тому ні про які особливі проблеми, а вже тим більше про кризу наших держфінансів не йдеться взагалі", - запевнив глава Мінфіну.

Повний текст інтерв'ю з міністром фінансів Юрієм Колобовим читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

НБУ думає, як змусити гроші «внутрішнього інвестора» працювати на економіку

Уряд хоче позичити у населення $ 200 млн під 9,23% річних

У наступному році Кабмін має намір позичати менше, але в 2014-му знову повернеться до позичань

НБУ: В Україну зайшло на $10 млрд більше, ніж пішло

Валютні ОВДП купують не тільки банки, але й корпоративний сектор

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі