Мінфін і ГоловКРУ перевірять проблемні кредити держбанків

Поділитися
Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств розпочала роботу стосовно розв'язання проблем неповернення кредитів, виданих державними банками або банками зі значною державною часткою.

Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств розпочала роботу стосовно розв'язання проблем неповернення кредитів, виданих державними банками або банками зі значною державною часткою. Так, Міністерство фінансів та Головне контрольно-ревізійне управління, спільно з правоохоронними органами, керівництвом фінансових установ та залученням співробітників внутрішньої безпеки повинні провести перевірки щодо кожного факту надання проблемних кредитів державними банками. Таке рішення ухвалено на засіданні комісії за головуванням віце-прем'єр-міністра Володимира Сівковича, повідомляє у понеділок, 2 серпня, його прес-служба. Зокрема перевірки пройдуть у державних банках: ВАТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк», ПАТ «Родовід Банк», ЗАТ «АКБ «Київ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ЗАТ «Український банк реконструкції та розвитку». Під час перевірок буде звернено увагу на економічну та юридичну обгрунтованість рішень щодо надання кредитів юридичним особам у розмірі понад 10 млн грн і фізичним особам - понад 1 млн грн. Перевірятися будуть і причетності посадових та службових осіб центральних і місцевих органів влади до створення передумов для неповернення кредитних ресурсів, для отримання кредитів підприємствами державного сектору економіки з метою використання їх у схемах штучного доведення до банкрутства суб'єктів господарювання зазначеної категорії. Таким чином, правоохоронці сформують «чорний список» чиновників, причетних до неповернення значних кредитних коштів. За результатами перевірок правоохоронці до кінця серпня повинні підготувати пропозиції стосовно повернення кредитів. Також комісія має проаналізувати правомірність та ефективність використання коштів, виділених Національним банком України на рефінансування банків. Нагадаємо, за даними НБУ, частка проблемних кредитів у сукупному обсязі наданих українськими банками позик на 1 червня ц.р. склала 10,7%, або 77,328 млрд грн. Агентство Fitch в останньому звіті повідомило, що станом на кінець 2009 року рівень реструктуризованих і пролонгованих позик у рейтингованих ним банків досяг 50%. Ще у 2008 році Fitch оцінювала частку цих кредитів у 12,5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі