Наголошується, що на аукціоні з продажу ОВДП 3 грудня Мінфін залучив до держбюджету 4,65 млрд грн.
Зокрема, Мінфін запропонував інвесторам номіновані у гривні держоблігації зі строком обігу 3 місяці, 3 роки, а також цінні папери, номіновані в іноземній валюті з терміном обігу 1,2 і 2 роки.
"Україні вперше вдалося розмістити ОВДП у доларах під ставку менше 4%. Завдяки ефективній політиці Міністерства фінансів з управління державним боргом, середньозважена дохідність 1,2-річних ОВДП, номінованих в доларах США, за підсумками аукціону склала 3,88% (знижена на 362 базисних пунктів). Середньозважена прибутковість дворічних паперів, порівняно з попереднім аукціоном практично не змінилася і склала 4,08%", - йдеться в повідомленні.
Як повідомлялося, сума розміщення ОВДП на первинному ринку за дев'ять місяців 2019 р. збільшилася в чотири рази порівняно з аналогічним періодом 2018-го і в 20 разів - відносно цього ж періоду 2017-го. Реальна дохідність гривневих ОВДП у вересні 2019 р. склала близько 8% річних. Такий високий рівень реальних ставок по державних облігаціях є безпрецедентним як з точки зору міжнародних порівнянь України, так і з точки зору часових порівнянь вартості залучення державних позик в Україні.
Детальніше про стан української економіки читайте в матеріалі Тетяни Богдан "Боргове виснаження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".