Мінфін знизив ставки облігацій внутрішньої держпозики

Поділитися
Мінфін знизив ставки облігацій внутрішньої держпозики © Андрій Товстиженко, DT.UA
Попит на "короткі" папери не змінився.

Мінфін на первинних аукціонах з розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) у вівторок, перше після зниження Нацбанком облікової ставки з 8% до 6%, зміг знизити ставку відсікання 3-міс. гривневих паперів з 9% до 7,5% річних і 6-міс. – з 9,5% до 8%. Про це йдеться в інформації на сайті відомства.

Наголошується, що попит на "короткі" папери залишився приблизно таким самим – 1,6 млрд грн (тут і далі за номіналом), тоді як на 6-міс. виріс з 1,14 до 1,95 млрд грн, проте в обох випадках продавець привернув по 0,5 млрд грн згідно з установленими їм стелею на цих аукціонах.

Мінфін відмовився від пропозиції у вівторок раніше анонсованих 9-ти і 12-міс. паперів, зате зміг розмістити після довгої паузи 20-міс. і 33-міс. за ставками відсікання відповідно 10,7% та 10,8% річних, тоді як в останній раз вони продавалися ще в лютому за ставками близько 10% річних.

Попит на 20-міс. ОВДП склав 0,8 млрд грн, а на 33-міс. – 0,21 млрд грн, і Мінфін відхилив лише одну з 14 заявок на 0,1 млрд грн на покупку 20-міс. облігацій під 10,8% річних.

Ряд покупців готові були придбати 20-міс. папери під 10,5% і 33-міс. під 10,7%, завдяки чому среднезвешенные ставки по них склали 10,57% і 10,76% річних.

Читайте також: Міністр оборони України розповів про боротьбу з епідемією в армії

Нагадаємо, що за час відсутності первинних аукціонів з розміщення гривневих ОВДП, ставку на яких Мінфін тримав на рівні до 10% річних, їх дохідність на вторинному ринку істотно зросла. У той же час останнім часом прибутковість потроху почала знижуватися. По кривій дохідності на сайті Нацбанку за найкоротшими паперами вона складає близько 14% річних з поступовим підвищенням майже до 15% за трирічними і поступовим зниженням майже до 13% семирічних паперів.

За словами аналітиків, ставки за євробондами України виглядають "винятково привабливо на тлі пандемії і в умовах того, що у багатьох країн зараз виникли проблеми з міжнародним фінансуванням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі