Мінфін скорочує витрати на обслуговування держборгу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мінфін скорочує витрати на обслуговування держборгу Відсоткові витрати на обслуговування держборгу України знижуються © Андрій Товстиженко, DT.UA
Витрати держави на виплату відсотків за взятими раніше кредитами поступово скорочуються. При цьому "середня довжина" запозичень для України збільшується - якщо в 2012 році вона становила 5,1 року, то за підсумками 2013 року може скласти 5,4 року.

У 2013 році відсоткові витрати на обслуговування держборгу України (у співвідношенні до боргу) знизяться порівняно з попереднім роком.

Про це розповіла директор Департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук під час круглого столу "Які резерви має Україна для отримання фінансової стабільності та відновлення економічного зростання", проведеного за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"Бюджет-2014 ми плануємо теж з пониженням рівня витратності", - додала представник Мінфіну.

Пахачук звернула увагу, що "середня довжина" запозичень для суверена збільшується. Якщо в 2012 році вона становила 5,1 року, то за підсумками 2013 року може скласти 5,4 року.

"Хто тільки не критикує Національний банк за "дружній" попит на ОВДП. І напевно, добре, що він дружній. Бо є розуміння, що ми всередині країни робимо спільну справу", - зазначила директор Департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів.

На думку виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, спроби "розтягнути" борг - логічний крок. Але фахівець вважає, що владі доцільно зосередитися на перегляді бюджетної політики, зокрема, в частині скорочення дефіциту держбюджету, а також активніше через приватизацію позбуватися тих держактивів, які тиснуть на держфінанси.

Щоправда, директор аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін схиляється до того, що дефіцит можна навіть збільшувати заради реалізації проектів, які дозволять збільшити зайнятість населення і розвивати внутрішній ринок.

"Нам необхідно перевести ті зайві експортні потужності, які існують в металургії, на внутрішній ринок. Інакше, ніж за участю державного бюджету, цього не зробити", - переконаний фахівець.

Коментуючи ці слова експертів, Пахачук вказала на те, що Мінфін виконує той бюджет, який схвалює парламент, незалежно від того, хороший головний фінансовий документ держави, чи поганий. "При дефіциті держбюджету в 3% борг країни буде рости", - додала представник Міністерства фінансів. !zn

Читайте також:

Дефолту України в 2013 році не буде, - експерти

Україна повернула МВФ $ 2,8 млрд в цьому році

Загальний держборг України зріс майже до $ 70 млрд

Кабмін прогнозує збільшення держборгу до 31% ВВП

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі