Вчора, 9 червня, Міністерство фінансів на аукціоні з продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету в еквіваленті більше 17,83 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
Наголошується, що ставки дохідності за ОВДП знову знижені, а попит змістився в середньострокові інструменти.
Найбільшим попитом серед гривневих паперів користувалися ОВДП зі строком до погашення 1,5 року: Мінфін розмістив їх на суму 5,7 млрд грн за ставкою 10,8%.
Від продажу З-місячних ОВДП залучили до бюджету 527 млн (ставка знижена на 84 б.п. до 9,0%), 6-місячні папери продані на 479 млн грн (-61 б.п. до 9,5%), 9-місячні – 205 млн грн (-19 бж до 10,7%), 1-річні ОВДП - 207 млн грн (-16 бж до 10,7%).
Мінфін також розмістив однорічні ОВДП, номіновані в євро за ставкою 2,2% (-2 бж в порівнянні з попереднім розміщенням) на суму 353 млн євро.
Нагадаємо, що за час відсутності первинних аукціонів з розміщення гривневих ОВДП, ставку на яких Мінфін тримав на рівні до 10% річних, їх дохідність на вторинному ринку істотно зросла. У той же час останнім часом прибутковість потроху почала знижуватися. По кривій дохідності на сайті Нацбанку за найкоротшими паперами вона складає близько 14% річних з поступовим підвищенням майже до 15% за трирічними і поступовим зниженням майже до 13% семирічних паперів.
За словами аналітиків, ставки за євробондами України виглядають "винятково привабливо на тлі пандемії і в умовах того, що у багатьох країн зараз виникли проблеми з міжнародним фінансуванням.