Мінфін пропонує "заморозити" ПДВ та податок на прибуток, переглянути "спрощенку"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Уряд хоче максимально прискорити процес отримання коштів від МВФ. Пакет щодо посилення фіскальних заходів планують розглянути та прийняти вже наступного тижня.

За інформацією ZN.UA, в п'ятницю, 21 березня, спікер Верховної Ради, в.о. президента Олександр Турчинов проведе нараду з головами фракцій та керівниками профільних парламентських комітетів, щоб депутати максимально швидко змогли відпрацювати кабмінівські "фіскальні" законопроекти з метою їх якнайшвидшого прийняття в Раді наступного тижня.

Крім того, ZN.UA стали відомі деякі подробиці підготовленого Мінфіном масштабного пакету законопроектів щодо посилення фіскальних заходів. Саме його Кабмін планує розглянути на позачерговому засіданні уряду в суботу, 22 березня.

зокрема, передбачається, що ставки по податку на прибуток і ПДВ будуть заморожені на нинішньому рівні, тобто 18% і 20% відповідно (замість їх зниження до 2015 року до 16% і 17%).

Передбачається також розширення бази оподаткування ПДВ при ввезенні імпортних товарів - неоподатковуваний мінімум буде знижений з 300 євро до 150.

До 2016 року буде продовжена норма про звільнення від сплати ПДВ за операціями з поставки зерна.

Планується і перегляд спрощеної системи оподаткування, механізм сплати фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП).

Реалізація норм, за задумом ініціаторів, дозволить збільшити дохідну базу бюджету на 29 млрд.грн.

Відзначимо, що напередодні в середу, 19 березня, Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект №4490 про зміни до Податкового кодексу, яким запропонував збільшити ставки по ряду податків і зборів, проіндексувавши їх на інфляційні 8,3%-8,6%. Так, з 1 квітня можуть бути підвищені ставки специфічної складової акцизного податку на сигарети в рамках індексації на 8,2%: для сигарет без фільтру - з 77,50 грн/1 тис. шт до 83,93 грн, з фільтром - з 173,20 грн/1 тис. шт до 187,58 грн.

Нагадаємо, з 1 січня ставка вже була переглянута, її зростання склало 6,6%. Таким чином, з початку року податкове навантаження на виробників може бути збільшена на більш ніж 15%. Адвалорна ставка залишиться незмінною - 12%).

Запропоновано також перегляд акцизу на міцний алкоголь і спирт. У разі прийняття законопроекту, підвищена ставка запрацює через три місяці після опублікування норми. В межах 8,2%-8,3% може бути збільшена ставка на спирт - з 56,42 грн за 1л 100%-ного спирту до 61,10 грн, кріплені вина - з 2,86 грн/1 л до 3,10 грн відповідно. Найменше - на 8% - ставка підніметься на пиво (до 0,94 грн/1 л). Акцизне навантаження для виробників натурального виноградного вина традиційно залишиться без змін.

Крім того, уряд пропонує переглянути ставку збору за реєстрацію транспортних засобів та суден, а також на індекс інфляції збільшити ставку утилізаційного збору (хоча раніше міністр економічного розвитку і торгівлі говорив про повну його скасування).

Зміни торкнуться ставок екологічного податку, ресурсних платежів, також будуть проіндексовані платежі за землю, нормативна оцінка яких не проведена.

У Мінфіні підрахували, що в зведений бюджет додатково може бути перераховано майже 2 млрд грн. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі