Мінфін пропонує залишити "спрощенку" тільки для фізосіб

Поділитися
Мінфін пропонує залишити Мінфін і ГФС представили свої варіанти податкової реформи © Андрій Товстиженко, DT.UA
Мінфін і ДФС представили деталі своїх варіантів податкової реформи.

Міністерство фінансів України пропонує залишити спрощену систему оподаткування тільки для фізичних осіб-підприємців.

Мова про це йшла на засіданні Національної ради реформ, повідомив співзасновник громадської організації "Всеукраїнська громадянська платформа "Нова країна" Валерій Пекар.

На своїй сторінці в Facebook він написав, що при збереженні групи I і перетворення її в групу "А" (зі збереженням граничного річного обороту - ред.), нововведенням стане злиття груп II і III до "групи Б" з "стелею" обігу 2 млн грн і ставки податку 20% різниці між доходами і витратами. Причому не дозволяється вести облік і списувати на витрати 80% доходу (це еквівалентно ефективною ставкою оподаткування 4% обороту), або вести облік витрат і платити менше.

Пекар також написав, група IV – сільгоспвиробники і фермери – буде перетворена в групу "В", яка також отримає "стелю" в 2 млн грн, що означає втрату можливості працювати за спрощеною системою 15% найбільших таких господарств.

На засіданні Нацради реформ на продемонстрованих прикладах в ході обговорення податкової реформи, міністр фінансів Наталія Яресько показала, що нова система, з її точки зору, вирівнює справедливість оподаткування найманих працівників та самозайнятих.

10-е засідання Національної ради реформ, що відбулося 3 вересня, цілковито було присвячено податковій реформі, і це викл...

Posted by Валерій Пекар on 3 сентября 2015 г.

У свою чергу глава ДФС Роман Насіров запропонував "нульове декларування" та контроль за витратами громадян.

За даними Пекаря, голова ДФС також вказав на необхідність введення лінійних норм амортизації, скасування авансових внесків з податку на прибуток (з одночасним введенням поквартальної сплати для платників в розмірі понад 20 млн грн), зниження податку на прибуток на суму 10% інвестицій (але не більше 30% суми податку).

Насиров також заявив про необхідність суттєвого спрощення звітності, запровадження комплексної системи справляння акцизного податку від імпортера/виробника до споживача, включаючи електронну акцизну марку, побудові однорівневої системи апеляційних оскаржень та введення податкової медіації (системи вирішення спорів) у рамках запланованої податкової реформи.

Він також наголосив на необхідності наведення порядку в оподаткуванні підприємств в зоні проведення АТО, введення 2-3-річного мораторію на будь-які пільги.

Раніше стало відомо, що в Україні введуть мораторій на три роки на зміну податкового законодавства. Заступник глави АП Дмитро Шимків повідомив, що Нацрада реформ домовився провести податкову реформу в нинішньому році і потім дати бізнесу "перепочинок".

Як писало раніше ZN.UA статті "Зачароване коло податкових недореформ", в цьому році Україну очікує черговий новий Податковий кодекс - вже зараз у профільному міністерстві кажуть про те, що навіть без змін податкових правил та ставок потрібно виправляти понад 50% тексту кодексу, у зв'язку з чим, можливо, його ухвалення в новій редакції. Очевидно, що змінений Податковий кодекс може стати неприємним сюрпризом для українців. Досі немає відповіді на питання, чого чекати платникам податків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі