У відомстві податок на виведений капітал назвали «спеціальним податком на прибуток». Оподатковуватимуть прибуток підприємств будуть при його виведенны з обігу підприємством. Вводити податок пропонують також тимчасово - на 15 років і не скрізь, а лише в окремих регіонах України, власне, тільки там, де надходження від податку на прибуток не перевищують 0,4% від загальних надходжень цього податку по Україні. Фактично мова йде лише про депресивні областях, для яких Мінфін готовий провести податкову реформу, тому що і так нічого від них не отримує, а відповідно, і не втратить нічого.
Пропоновані Мінфіном ставки: 18% - на виплату дивідендів і прирівняних до них платежів, 15% - доходи, отримані нерезидентом із джерелом походження з України. Мінфін переконаний, що таким чином буде стимулювати розвиток підприємництва в депресивних регіонах, сприяти створенню робочих місць, збільшенню надходжень до місцевих бюджетів і т.п. Оскільки суть введення ПнВК в тому, щоб бізнес реінвестував кошти в уже діючі підприємства, то чи отримаємо ми ефект, запровадивши пільгові умови в регіонах з мінімальною бізнес-активністю?
З іншого боку компанії не зацікавлені в роботі з ПнВК, навпаки, залишаються працювати в областях з традиційним податком на прибуток. Нагадаємо, що серед противників ПнВК багато представників «великого білого» бізнесу, який виводить з України по 200 млрд грн щорічно. Вони проти, тому що класичні шляхи виведення капіталу з України - відсотки, роялті, дивіденди і інвестиції за кордон - стають прямим об'єктом оподаткування при введенні ПнВК.
Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Ризики податкової напівреформи".