За браком інших джерел Мінфін почав залучати кошти на внутрішньому ринку, почавши випуск і продаж внутрішніх державних облігацій у доларах і євро. Причому чим більше погіршувалася ситуація з виконанням бюджету і необхідністю виплати позик, тим активніше продавалися держоблігації. Крім того, що це непоганий спосіб знайти фінансування, щоб залатати діри в держфінансах, які розростаються, скупка долара на внутрішньому ринку створює його дефіцит, підвищуючи його вартість по відношенню до гривні, яка вперто не відповідала очікуванням уряду.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, наприкінці липня Мінфін залучив на ринку понад 70 млн дол., продавши терміном на 140, 217 і 455 днів з прибутковістю 5,1, 5,25 і 5,55%, відповідно. У перших числах серпня Мінфін продав валютних облігацій на більш ніж 187 млн дол. (строком на 105 і 203 днів зі ставкою 5,52 і 5,89% річних, відповідно). А 14 серпня було продано валютних облігацій ще на 50,2 млн дол.
"НБУ, що відчайдушно намагається зберегти незалежність і відсторонитися від процесу штучної девальвації, в цей час відновив продаж валюти на аукціонах, щоб хоч якось згладити планове падіння національної валюти. Щоправда, продає Нацбанк набагато менше, ніж скуповує Мінфін", - підкреслює оглядач.
Детальніше про стан української економіки читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Дохазяйнувалися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".