У Міністерстві фінансів відзначають, що банки відхиляють майже 50% заявок бізнесу за програмою "Доступні кредити 5-7-9%". Глава міністерства Сергій Марченко провів нараду з представниками державних банків з метою поліпшити показники по програмі. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
"Сьогодні в пресі та соціальних мережах багато інформації, що програма не працює. Основна претензія бізнесу - бюрократія банків. Мовляв, саме банкіри неохоче видають кредити. Ми зібрали вас тут, щоб зрозуміти, що заважає банкам - особливо державним банкам - активніше кредитувати мікро та малий бізнес в рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%", - заявив Марченко.
Повідомляється, що станом на 10 червня банки-партнери отримали 24 720 заявок на участь у програмі. Всього 3500 тисячі клієнтів сформували і передали банкам пакет документів для участі в програмі. Видано 605 кредитів на суму 381,041 млн грн. Ще 1792 заявки знаходяться в роботі банків.
Наголошується, що практично кожна друга заявка (1509 заявок, в цілому) була відхилена банком. Серед найпоширеніших причин відмови - "ділова репутація" (60% відмов), "необґрунтованість бізнес-плану" (11%), "невідповідність мети кредитування" (12%).
Однак у державних банках переконані, що позиція "програма не працює" є перебільшенням.
"Програма стартувала в лютому. І вже в березні вона натрапила на всесвітню пандемію і карантин. 29 квітня уряд істотно змінило умови програми, повинен був відобразити Фонд в договорах з банками-партнерів. На підписання нових угод пішло ще три тижні. Фактично, ми працюємо в програмі з 15 травня. Три тижні - це ще дуже малий термін для висновків", - заявив на нараді голова правління "Укргазбанку" Кирило Шевченко.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що планує "дотиснути" банківську систему для повноцінної роботи пільгової державної кредитної програми для малого та середнього бізнесу "5-7-9%". Кабмін прийняв постанову про початок програми "Доступні кредити 5-7-9%" для малого бізнесу з 1 лютого.