Мінфін хоче взяти в борг у населення долари і гривні на 2,6 млрд наступного року

Поділитися
У 2014 році держава планує випустити гривневі і валютні держпапери для населення і обіцяє "дещо більші ставки, ніж за депозитами".

Міністерство фінансів України планує в 2014 році випуск казначейських зобов'язань (КЗ) для населення на 2,6 млрд грн у гривневому еквіваленті, повідомила директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галина Пахачук.

"2,6 млрд грн, у середньому - це було б хорошим завданням розмістити КЗ наступного року", - сказала вона під час прес-конференції у Києві в середу.

За даними Пахачук, планується випуск двох серій валютних КЗ в обсязі $ 100 млн і двох серій гривневих по 500 млн грн: розміщення почнеться на початку 2014 року. Номінал гривневих облігацій заплановано на рівні 5 тис. грн і 10 тис. грн.

Директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну зазначила, що при хорошому попиті буде розглянуто питання додаткового випуску КЗ.

Щодо дохідності за гривневими КЗ Пахачук повідомила, що Мінфін буде орієнтуватися на ставки за депозитами відповідного терміну в банківській системі. "Ставка буде дещо більшою, ніж середня ставка за депозитами. Вона буде трохи стимулюючою", - сказала вона.

При встановленні ставки за валютними КЗ, за словами чиновника, Мінфін буде враховувати як усереднений рівень ставок за банківськими депозитами, так і вартість запозичень на зовнішньому ринку: остаточно відсоткову політику для населення буде визначено в кінці цього року.

Як повідомлялося, з 30 листопада 2012 року Мінфін розміщує через Ощадбанк валютні КЗ для населення на $ 100 млн серії "Б": КЗ випущено на термін 24 місяці на пред'явника номіналом $ 500. Їхню прибутковість знижено порівняно з дебютною серією з 9,2% річних до 8% річних.

Згідно з Українським індексом ставок за депозитами фізичних осіб (враховуються ставки найбільших банків-операторів на депозитному ринку) на 15 жовтня 2013 року ставка за річними гривневими депозитами складала 17,21%, за доларовими - 6,74%. В цілому, за даними Національного банку України (НБУ) середньозважена ставка за гривневими депозитами до початку жовтня знизилася до 10,09% з 13,73% на початку поточного року, за валютними - зросла до 5,93% з 4,83%.

Директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну також повідомила, що наступного року планується розширення числа банків-агентів з продажу КЗ.

"Будемо додатково залучати банки, можливо, також буде залучено установи Державної казначейської служби", - сказала Пахачук.

За її словами, ключовою вимогою до таких банків буде наявність широкої мережі відділень по всій території України: комісійні умови буде збережено на незмінному рівні. "Умови будуть абсолютно рівними для всіх", - підкреслила вона.

Заступник голови правління "Ощадбанку" Антон Тютюн під час прес-конференції повідомив, що розміщення валютних КЗ серії "Б" знаходиться у фінальній стадії.

"На сьогоднішній день вже продано 96% КЗ серії Б... Думаю, протягом кількох найближчих тижнів вже не залишиться в банку", - сказав він.

При цьому, за даними банкіра, у різних регіонах попит на КЗ істотно відрізняється: близько 25% КЗ серії "Б" продано в Києві та Київській області, 13% - Донецькій області, великі продажі також у Львові, Харкові, Дніпропетровську.

Як повідомив під час прес-конференції директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст, центральний банк не розглядає питання адміністративного переходу на виплати за валютними зобов'язаннями у гривні. !zn

Читайте також:

Платежі України за зовнішніми боргами в 2014 році скоротяться на 20%, - Мінфін

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі