Міненерго запропонувало встановити максимальну ціну на газ для населення: документ

Документ
Поділитися
Міненерго запропонувало встановити максимальну ціну на газ для населення: документ Зниження тарифів на газ не варто чекати раніше лютого © vashgolos.net
Нові ціни будуть діяти з 1 лютого до завершення карантину або опалювального сезону.

Міністерство енергетики запропонувало уряду встановити максимальну ціну газу для побутових споживачів на рівні 6,99 гривень за кубометр. Передбачається, що цей тариф  діятиме з 1 лютого до завершення карантину або опалювального сезону, що закінчується 31 березня, передає LB.ua. Видання опублікувало проект відповідної постанови Кабінету міністрів.

Тарифні обмеження запроваджуються внесенням змін до постанови №1236 від 9 грудня 2020 року про введення карантину

«Встановити з 1 лютого 2021 до кінця дії карантинних заходів (відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб") або до кінця опалювального періоду 2020/2021 граничні ціни на природний газ: за договорами поставки між побутовими споживачами і постачальниками, в тому числі постачальником "останньої надії", на рівні 6 грн 99 коп. за метр кубічний (з ПДВ, без урахування вартості послуг з розподілу природного газу)», - йдеться в документі.

Ця ж ціна встановлюється для продажу газу НАК «Нафтогаз України» підприємствам теплокомуненерго. Відповідну зміну пропонується внести до постанови про введення ПСО від №867 від 19 жовтня 2017 року.

13 січня Кабмін прийняв рішення тимчасово відмовитися від ринкового формування ціни на газ для побутових споживачів і затвердив тариф 6,99 гривень за кубометр, який  діятиме під час карантину.

Відмова Кабміну від ринкового формування ціни на газ викликала стурбованість у МВФ

Механізми зниження тарифів на газ обговорювалися напередодні на урядовій нараді за участю представників НКРЕКП, Оператора ГТС України, "Нафтогазу" та Офісу презідента. Нарада, присвячена тарифами, проходило на тлі акцій протесту проти їх підвищення.

Детальніше про те, чому в Україні зросли тарифи, читайте в статті Сергія Следзя «Як заощадити на газі» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі