Міненергетики звернулося до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), відносно перевірки можливих порушень операторами системи розподілу (ОСР) графіків ремонтів. Про це йдеться у повідомленні пресслужби міністерства.
Зазначається, що за дорученням Міненерго Держенергонагляд проаналізував відключення споживачів електричної енергії у грудні цього року.
«Отримані дані свідчать про значну кількість планових ремонтів, які здійснюються ОСР упродовж осінньо-зимового періоду… Оператори систем розподілу мають планувати проведення ремонтних кампаній в міжопалювальний період», - йдеться у повідомленні.
Міненерго наполягає, що у разі критичної необхідності планових ремонтів протягом осінньо-зимового періоду оператори мають забезпечити споживачів альтернативою.
Нагадаємо, що сьогодні Україна знову запросила аварійну допомогу зі Словаччини через ДТЕК.
Як повідомив Держенергонагляд, кількість аварійних станів на енергоблоках виробників електричної енергії в Україні за рік збільшилася майже вдвічі: за перші 10 місяців 2020 року було 194 відмови, а 2021 року цей показник становив уже 472.
Як писало ZN,UA, без систематичних поставок електроенергії з сусідньої Білорусі пройти опалювальний сезон Україна не зможе, адже держава практично не має запасів вугілля. Вся українська теплогенерація виробляє близько 35% електроенергії, державні ТЕС десь 15%, яких у нас може не бути цієї зими.
Крім того, на 1 листопада запаси вугілля в країні становили близько 630 тисяч тонн. На 8 листопада – 479 тис. Зазвичай наша місячна потреба – 1,5-2 млн тонн. І Україні необхідно імпортувати близько 3,5 млн. тонн енергетичного вугілля для проходження зими. Докладніше читайте у статті "Блекаут влади".