Міненергетики має намір перевести роботу енергоблоків ТЕС та ТЕЦ на газ як паливо через нестачу вугілля, щоб стабільно пройти опалювальний сезон без аварійних ситуацій. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Рішення Міненерго ухвалило за результатами наради з "Укренерго", "Нафтогазом" та регулятором НКРЕКП.
Зазначається, що в період опалювального сезону залучатимуть енергоблоки теплових електростанцій, які використовують як паливо газ лише для балансування енергосистеми та як окрема допоміжна послуга.
"Укренерго" надасть Міненерго та НКРЕКП очікуваний склад генеруючого обладнання, яке працюватиме з використанням газу, а також прогнозні помісячні обсяги споживання газу у період з листопада 2021 року по березень 2022 року.
"Для своєчасної оплати допоміжної послуги регулятор має передбачити у тарифі на диспетчеризацію "Укренерго" на 2021-2022 роки необхідний обсяг коштів", – зазначається у повідомленні.
При цьому "Нафтогаз" має забезпечити необхідний обсяг газу за спеціальними умовами енергогенеруючих підприємств. Для цього "Нафтогаз" підготує довгострокові контракти із ТЕС та ТЕЦ.
В "Укренерго" офіційно назвали причину активації аварійної допомоги Україні з боку Білорусі та Словаччини – дефіцит потужності в Об'єднаній енергосистемі України та "Острові Бурштинської ТЕС". При цьому фактично "Укренерго" звинуватило у ситуації ДПЕК Ахметова. Проте згодом "ДТЕК Енерго" вимагало від "Укренерго" спростування звинувачень у зриві балансування енергосистеми.
Джерела DT.UA підтвердили, що електроенергію було надано Україні, через одночасний аварійний ремонт одразу трьох енергоблоків ДПЕК, який можна розцінювати як своєрідний спосіб компанії заощадити вугілля в умовах дефіциту. Нагадаємо, станом на кінець жовтня на складах українських ТЕС та ТЕЦ накопиченого вугілля було вчетверо менше від планової кількості. Вартість поставленої з Білорусі електроенергії склала 80 доларів за МВт-годину, тобто на 30% дешевше за дійсну ринкову ціну на внутрішньому українському ринку.