Згідно з проектом урядової постанови, яку розроблено та оприлюднено на сайті Миненерговугілля, ціна газу визначається за формулою з прив'язкою до імпорту на німецькому газовому хабі NCG, що закуповується в попередньому опалювальному сезоні в період з 1 квітня по 30 вересня.
При цьому якщо раніше прямо вказувалося, що ПАТ "Укргазвидобування" та ПАТ "Чорноморнафтогаз" продають природний газ для формування необхідного населенню ресурсу безпосередньо НАК "Нафтогаз України" з його подальшим продажем постачальникам (газзбутам), то в запропонованій міністерством редакції такий обов'язок безпосередньо покладено на державні газовидобувні компанії.
У той же час за "Нафтогазом" хочуть зберегти зобов'язання з постачання газу для потреб виробників теплової енергії.
Повідомлялося, що ще в другій половині 2017 року Міненерговугілля обгрунтувало нову формулу незмінності ціни на природний газ для населення до 1 квітня 2018 року. Згідно із запропонованим відомством розрахунку, ціна газу на період з 1 жовтня 2017 року по 1 квітня 2018 року складе 5223,06 грн без ПДВ, що на 5,6% більше поточної. Оскільки розрахована ціна не перевищує 10% поточної, немає підстав для її перегляду на опалювальний сезон 2017-2018 року.
За діючою на сьогодні формулою, розрахунок значення ціни газу на рівні імпортного паритету на період з 1 жовтня 2017-го по 1 квітня 2018 року здійснюється за 12 календарних місяців до місяця проведення розрахунку (червень 2016 - травень 2017), а Міненерговугілля пропонує змінити період розрахунку на квітень-жовтень, що дозволить уникнути зміни цін.
Постанова Кабміну №187 від 22 березня 2017 року передбачає корекцію ціни на газ, що відпускається в рамках спеціальних зобов'язань (населенню і теплокомуненерго), в залежності від зміни ціни на хабі.
За розрахунками "Нафтогазу України", згідно закладеної в урядовій постанові формулою, ціна газу з жовтня-2017 повинна була зрости орієнтовно на 19%.
Нагадаємо, що Кабмін планує змінити методику визначення ціни газу для населення з квітня 2018 року, що призведе до подорожчання газу на більш ніж 8%.
Повідомлялося, що в МВФ наполягають на підвищенні ціни газу в Україні. При цьому уряд має відкоригувати ціну природного газу на внутрішньому ринку до рівня імпортного паритету.