На нараді міністр енергетики Ігор Насалик зазначив, що згідно котирувань форвардів на поставку вугілля в листопаді 2017 - квітні 2018 ціни на енергетичне вугілля збільшуються відносно середнього значення за останні 6 місяців.
Він зазначив, що поточна ціна імпортованого вугілля з ПАР становить близько $ 100 за тонну, з США - $ 97-110 за тонну.
"Враховуючи даний факт, граничний рівень ціни 1 тонни вугілля для потреб теплових електростанцій енергогенеруючих компаній теплових електроцентралей, який встановлено для державних вугільних підприємств на рівні 2200 грн/т, не відповідає ринковим цінам", - сказав він.
"Враховуючи зазначене, індикативна ціна 1 тонни вугілля для ГК ТЕС і ТЕЦ України повинна становити 2425 грн/т (без ПДВ і витрат на транспортування) при середній калорійності українського вугілля газової групи 5200 ккал", - йдеться в повідомленні.
У зв'язку з цим Міненерго з 1 листопада рекомендував підвищити ціну на вугілля державних шахт до 2,425 млн грн/т (без ПДВ і витрат на транспортування).
Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман вимагає від Міненерговугілля помісячний план модернізації вугільної галузі.
Нагадаємо, що віце-прем'єр Володимир Кістіон заявив, що у формулі "Роттердам+" немає порушень.
Як відомо, 3 березня 2016 року НКРЭКУ прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно цієї методології, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт. Як результат, збільшилася вартість електроенергії.