Росія може позбавити Україну всіх газових знижок

Поділитися
Росія може позбавити Україну всіх газових знижок
Стодоларова знижка на російський газ надавалася в обмін на продовження перебування ЧФ РФ у Севастополі.

Події в Криму несуть потенційну загрозу перегляду "харківських домовленостей" 2010 року, в рамках яких "Газпром" надав "Нафтогазу" знижку в 100 доларів за 1000 куб. м на ціну газу в обмін на продовження перебування Чорноморського флоту в Севастополі, вважає глава Міненерго Юрій Продан.

"Знижка у 100 доларів була пов'язана з перебуванням флоту РФ на нашій території. Тепер, коли обставини змінилися, - велике питання, чи можлива вона буде надалі", - сказав він в інтерв'ю журналу "Публічні люди".

Продан також відзначив, що очікує подорожчання російського газу з другого кварталу поточного року з 268,5 до 378 доларів за 1000 куб. м ще й у зв'язку з відмовою "Газпрому" продовжувати дію знижки, домовленість про яку була досягнута в грудні 2013 року колишнім керівництвом країни.

За його словами, "Газпром" аргументує відмову від знижки порушенням графіка платежів українською стороною, незважаючи на виділений Росією Україні в грудні кредит 3 млрд доларів.

"У мене вчора відбулася розмова з паном Міллером (глава "Газпрому" Олексій Міллер). Російська сторона розраховувала, що їхній кредит у розмірі 3 млрд доларів весь буде направлено на погашення заборгованості перед "Газпромом". На жаль, погасилась тільки половина, в результаті ми отримали борг за 2013 рік у розмірі 1,45 млрд доларів", - пояснив Продан.

Він додав, що нинішній український уряд, як і російську сторону цікавить, куди пішов цей кредит.

Міністр додав, що отриманий аванс від "Газпрому" щодо сплати за транзит до кінця поточного року також витрачений.

"Ми сподіваємося, що російська сторона з розумінням ставиться до ситуації, і розуміє, що кредитні гроші пішли. Ми практично щотижня продовжуємо виплачувати по 100 млн доларів боргу, зараз платимо за лютий - і боргу залишилося 320 млн доларів", - сказав Продан.

За його словами, після прийняття графіка тарифної реформи, погодженого з Міжнародним валютним фондом, буде видно картину фінансової збалансованості "Нафтогазу" і буде отриманий необхідний фінансовий ресурс для розрахунку з "Газпромом".

Він також уточнив, що Україна не має можливості підвищити плату за транзит газу, бо існуючий договір допускає зміну плати тільки за згодою сторін.

Як повідомляли, "харківські домовленості" передбачають 30% знижку на ціну російського газу, отриманого за формулою газових контрактів 2009 року, і діють до 2019 року включно, але не більше 100 доларів за 1000 куб. м в обмін на продовження оренди чорноморської бази російського флоту на 25 років - до 2042 року. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі